Jak vybrat chatu u vody

Chata u vody

Rádi chytáte ryby? Pak je pro vás pronájem chaty pro rybáře na břehu u vody určitě velký sen. Máte děti, které vodu milují? Pronájem chaty u vody je pro vás a vaše děti to pravé ořechové. Rádi snídáte s výhledem na hladinu rybníka? Řešením je pronájem chaty u vody. Zbožňujete usínání při hukotu potůčku? Hádáte správně, chata a chalupa u vody vám toto přání splní. Není třeba hledat chaty a chalupy na prodej, pronajměte si tu pravou chalupu u nás a víc neřešte. Tak už si plánujete dovolenou na chatě u vody?

Rybaření na chalupě u vody

Pronájem chaty a chalupy u rybníka pro rybáře znamená jeden z nejlepších způsobů, jak strávit dovolenou. Pokud patříte mezi rybáře, těšte se na úlovky, které vás čekají.

A klidně vezměte i svého čtyřnohého přítele. Pronájem chaty se psem u rybníka, kde si vaše psisko užije vodní radovánky a vy rybaření zní jako skvěle strávený čas. Stačí si jen vybrat ten správný rybník.

Zajímá vás chalupa u rybníka v Českomoravské vrchovině? Touto oblastí prochází hlavní evropské rozvodí, tečou tudy řeky do Čech (Sázava, Želivka, Nežárka) a na Moravu (Svratka, Oslava, Jihlava, Jevišovka a Moravská Dyje). Je tu i hodně rybníků, ten největší z nich je Velké Dářko, který byl založen v 15. století. V Českomoravské vrchovině je nespočet rybářských revírů, vyberte si ten nejvhodnější a nejbližší a pak už jen bezstarostně rybařte. 

Vybrali byste si raději chatu k pronájmu na Třeboňsku? Láká vás vyzkoušet pronájem chaty s bazénem u rybníka? Třeboňsko je známé mnoha a mnoha rybníky; původní močály tu vystřídaly rybníky už dávno v minulosti, v 15. století tu bylo asi 20 rybníků.

Zlatá éra pro rybníkářství na Třeboňsku byla v době Petra IV. z Rožmberka, kdy v jeho službách vybudoval Štěpánek Netolický promyšlenou rybniční soustavu včetně Zlaté stoky a rybníků (např. Opatovický). Další rozvoj přišel s Jakubem Krčínem z Jelčan, který nechal vybudovat Rožmberk a Svět.

Rybář u jezeraNa Třeboňsku jsou rybníky pořád plně využívány a dokonce jsou tu i dochované stavby, které s rybníkářstvím souvisí, například bašty a také unikátní třeboňská “pěšárna” pod hrází rybníka Svět. Třeboňsko je zkrátka plné ryb, využijte rybářských revírů u řek či potoků.

Pronájem chaty u jezera

Víte, že se ve Velkých jezerech v Severní Americe tvoří až šestimetrové vlny? Toho se u nás bát neumíte. Jezera se rozdělují na přírodní a umělá. 

Přírodním způsobem vznikají 

●  ledovcová jezera
●  rašelinná jezera
●  sesuvná jezera
●  krasová jezera
●  říční jezera

Umělá jezera vznikají díky zásahu člověka, např. zatopené prostory po těžbě, lomy nebo rekultivační plochy.

Pronájem ubytování Lipno a okolí 

Lipno je každoroční oblíbenou letní destinací. Mnoho lidí si oblíbilo krásnou přírodu, levné ubytování v chalupě, různorodé aktivity (jízda po cyklostezkách, paddleboarding, bobování na dráze) a nekonečné množství turistických cest. To vše se spojuje v dokonalou rodinnou dovolenou. Ale nebojte, užijí si to tady i jednotlivci, páry a party kamarádů.

K ubytování v chatě zvolte Lipno nad Vltavou, kde najdete vše, co potřebujete. Chaty a chalupy jsou vhodné pro rodiny s dětmi a psem. Navíc takový pronájem vyjde poměrně levně, což určitě potěší. 

Na výlet vyražte k Plešnému jezeru, na Stezku korunami stromů nebo do Království lesa.    

Doporučit můžeme výlet na zámek Hluboká nad Vltavou, který je považován za jeden z nejkrásnějších zámků v ČR.

TIP: Jedete na samotu u vody? Doporučujeme si dopředu naplánovat co koupíte, ušetřit můžete díky akčním letákům.

Lipno nad Vltavou

Pokud milujete králíčky a morčata, navštivte Králičí ostrov. Na začátku jara je tady místní chovatelé vysazují, a protože jsou zvířátka na lidský dotek zvyklá, lze je hladit. Aktivní dovolená může začít! 

Chata u Máchova jezera

Kdo ještě nebyl na starém známém Mácháči? Každý rok je krajina kolem Máchova jezera obsazena rodinami i mladými lidmi. Najdete tu klidná místa i diskotéky. Záleží pouze na vašich preferencích. Nejoblíbenější způsob ubytování je chata nebo chalupa s bazénem. V případě, že není voda čistá nebo bez sinic, užijete si vodu tak jako tak. A to v létě oceníte. Navíc se o bazén s nikým nedělíte. S výběrem nejlepšího modelu si můžete nechat poradit například tímto srovnáním nejlepších bazénů.

Víte, že Máchovo jezero je vlastně rybník, který v roce 1366 založil Karel IV?

Máchovo jezero

Chata u jezera Vranov

Hned u hranic s Rakouskem najdete Vranov nad Dyjí. Je to krásné městečko v jihomoravském kraji, spadá pod Znojmo. Místní vodní nádrž Vranov je plná čistých pláží, kde se můžete v létě příjemně ochladit. Pokud hledáte ubytování blíž k pláži, vyberte si městys Štítary. Největší zážitek nabízí chaty a chalupy, kde získáte soukromí a možnost ubytovat psa. A věříme, že si děti tradiční chatu také zamilují.

Vodní nádrž Vranov

Další místa u jezer

Další skvělá místa pro ubytování v chatě a zároveň u jezera

●  Pálava - v blízkém okolí je jezero Nové mlýny
●  Novohradské hory a Suchdol nad Lužnicí - pokud chcete být poblíž Novohradských hor, ubytujte se v Suchdole nad Lužnicí, kde najdete několik menších jezer

Chata blízko wellness

Kdo by si nechtěl po náročném týdnu odpočinout? Všude samá práce, stres a únava. Pojďte si odpočinout do wellness. Vychutnejte si dlouhé masáže, zábaly a hromadu relaxu. V současné době je na nás vyvíjený ohromný tlak, což našemu psychickému zdraví určitě neprospívá. 

Vezměte si s sebou knihu, poslechněte si oblíbenou hudbu a zapomeňte na práci. Stačí dva dny a budete jak vyměnění. Nezapomeňte si takový relax dopřávat pravidelně. 

Nejvyhledávanější a nejlepší wellness nabízí Orlické hory, Moravský kras, Pálava, Šumava nebo Novohradské hory.

Jak si odpočinout od stresu?

●     Správně dýchat
●     Pravidelně sportovat
●     Jíst nutričně vyvážená jídla
●     Užívat si maličkostí - dobrý čaj nebo káva
●     Číst, číst a číst
●     Trávit čas s rodinou a kamarády
●     Poslech oblíbené hudby
●     Meditace - není to nic těžkého, stačí zpomalit a dýchat
●     Pustit si hezký film
●     Vypsat se z negativních myšlenek 
●     Masáž tuhých svalů

Vířivka a wellness

Jak vybrat chatu s bazénem

Milujete cachtání ve vodě? Chcete si s celou rodinou v horkém letním dni vlézt do vody a nic neřešit? Pronájem chaty a chalupy s bazénem je pro vás jako stvořený. Soukromí, kterou tato volba nabízí, jen tak nenajdete. Nezapomeňte přibalit nafukovací lehátka, rukávky a zásobu dobrého pití. 

Chaty s bazénem najdete třeba na Pálavě. Ale stejný luxus za dobrou cenu nabízí i Třeboňsko, Šumava nebo Jizerské hory. Ani jedno z míst vás nezklame, tak se dejte do výběru už teď, ať vám chatu nikdo nevyfoukne.

Zajímavost: Češi si každoročně napouští bazény takovým množstvím vody, že by to vystačilo na dvě Máchova Jezera!

Chata s bazénem

Přečtěte si také:

Průvodce nejkrásnějšími rozhlednami v ČR

Jak pronajmout chatu v roce 2022

České zoo aneb jakou navštívit? PoradímeInspirujte se oblíbenými chatami