Nabídněte Vaši chatu

Jak vybrat chatu u vody

Chata u vody

Rádi chytáte ryby? Pak je pro vás pronájem chaty pro rybáře na břehu u vody určitě velký sen. Máte děti, které vodu milují? Pronájem chaty u vody je pro vás a vaše děti to pravé ořechové. Rádi snídáte s výhledem na hladinu rybníka? Řešením je pronájem chaty u vody. Zbožňujete usínání při hukotu potůčku? Hádáte správně, chata a chalupa u vody vám toto přání splní. Není třeba hledat chaty a chalupy na prodej, pronajměte si tu pravou chalupu u nás a víc neřešte. Tak už si plánujete dovolenou na chatě u vody?

Rybaření na chalupě u vody

Pronájem chaty a chalupy u rybníka pro rybáře znamená jeden z nejlepších způsobů, jak strávit dovolenou. Pokud patříte mezi rybáře, těšte se na úlovky, které vás čekají.

A klidně vezměte i svého čtyřnohého přítele. Pronájem chaty se psem u rybníka, kde si vaše psisko užije vodní radovánky a vy rybaření zní jako skvěle strávený čas. Stačí si jen vybrat ten správný rybník.

Zajímá vás chalupa u rybníka v Českomoravské vrchovině? Touto oblastí prochází hlavní evropské rozvodí, tečou tudy řeky do Čech (Sázava, Želivka, Nežárka) a na Moravu (Svratka, Oslava, Jihlava, Jevišovka a Moravská Dyje). Je tu i hodně rybníků, ten největší z nich je Velké Dářko, který byl založen v 15. století. V Českomoravské vrchovině je nespočet rybářských revírů, vyberte si ten nejvhodnější a nejbližší a pak už jen bezstarostně rybařte. 

Vybrali byste si raději chatu k pronájmu na Třeboňsku? Láká vás vyzkoušet pronájem chaty s bazénem u rybníka? Třeboňsko je známé mnoha a mnoha rybníky; původní močály tu vystřídaly rybníky už dávno v minulosti, v 15. století tu bylo asi 20 rybníků.

Zlatá éra pro rybníkářství na Třeboňsku byla v době Petra IV. z Rožmberka, kdy v jeho službách vybudoval Štěpánek Netolický promyšlenou rybniční soustavu včetně Zlaté stoky a rybníků (např. Opatovický). Další rozvoj přišel s Jakubem Krčínem z Jelčan, který nechal vybudovat Rožmberk a Svět.

Rybář u jezeraNa Třeboňsku jsou rybníky pořád plně využívány a dokonce jsou tu i dochované stavby, které s rybníkářstvím souvisí, například bašty a také unikátní třeboňská “pěšárna” pod hrází rybníka Svět. Třeboňsko je zkrátka plné ryb, využijte rybářských revírů u řek či potoků.

Pronájem chaty u jezera

Víte, že se ve Velkých jezerech v Severní Americe tvoří až šestimetrové vlny? Toho se u nás bát neumíte. Jezera se rozdělují na přírodní a umělá. 

Přírodním způsobem vznikají 

●  ledovcová jezera
●  rašelinná jezera
●  sesuvná jezera
●  krasová jezera
●  říční jezera

Umělá jezera vznikají díky zásahu člověka, např. zatopené prostory po těžbě, lomy nebo rekultivační plochy.

Pronájem ubytování Lipno a okolí 

Lipno je každoroční oblíbenou letní destinací. Mnoho lidí si oblíbilo krásnou přírodu, levné ubytování v chalupě, různorodé aktivity (jízda po cyklostezkách, paddleboarding, bobování na dráze) a nekonečné množství turistických cest. To vše se spojuje v dokonalou rodinnou dovolenou. Ale nebojte, užijí si to tady i jednotlivci, páry a party kamarádů.

K ubytování v chatě zvolte Lipno nad Vltavou, kde najdete vše, co potřebujete. Chaty a chalupy jsou vhodné pro rodiny s dětmi a psem. Navíc takový pronájem vyjde poměrně levně, což určitě potěší. 

Na výlet vyražte k Plešnému jezeru, na Stezku korunami stromů nebo do Království lesa.    

Doporučit můžeme výlet na zámek Hluboká nad Vltavou, který je považován za jeden z nejkrásnějších zámků v ČR.

Lipno nad Vltavou

Pokud milujete králíčky a morčata, navštivte Králičí ostrov. Na začátku jara je tady místní chovatelé vysazují, a protože jsou zvířátka na lidský dotek zvyklá, lze je hladit. Aktivní dovolená může začít! 

Chata u Máchova jezera

Kdo ještě nebyl na starém známém Mácháči? Každý rok je krajina kolem Máchova jezera obsazena rodinami i mladými lidmi. Najdete tu klidná místa i diskotéky. Záleží pouze na vašich preferencích. Nejoblíbenější způsob ubytování je chata nebo chalupa s bazénem. V případě, že není voda čistá nebo bez sinic, užijete si vodu tak jako tak. A to v létě oceníte. Navíc se o bazén s nikým nedělíte.

Víte, že Máchovo jezero je vlastně rybník, který v roce 1366 založil Karel IV?

Máchovo jezero

Chata u jezera Vranov

Hned u hranic s Rakouskem najdete Vranov nad Dyjí. Je to krásné městečko v jihomoravském kraji, spadá pod Znojmo. Místní vodní nádrž Vranov je plná čistých pláží, kde se můžete v létě příjemně ochladit. Pokud hledáte ubytování blíž k pláži, vyberte si městys Štítary. Největší zážitek nabízí chaty a chalupy, kde získáte soukromí a možnost ubytovat psa. A věříme, že si děti tradiční chatu také zamilují.

Vodní nádrž Vranov

Další místa u jezer

Další skvělá místa pro ubytování v chatě a zároveň u jezera

●  Pálava - v blízkém okolí je jezero Nové mlýny
●  Novohradské hory a Suchdol nad Lužnicí - pokud chcete být poblíž Novohradských hor, ubytujte se v Suchdole nad Lužnicí, kde najdete několik menších jezer

Chata blízko wellness

Kdo by si nechtěl po náročném týdnu odpočinout? Všude samá práce, stres a únava. Pojďte si odpočinout do wellness. Vychutnejte si dlouhé masáže, zábaly a hromadu relaxu. V současné době je na nás vyvíjený ohromný tlak, což našemu psychickému zdraví určitě neprospívá. 

Vezměte si s sebou knihu, poslechněte si oblíbenou hudbu a zapomeňte na práci. Stačí dva dny a budete jak vyměnění. Nezapomeňte si takový relax dopřávat pravidelně. 

Nejvyhledávanější a nejlepší wellness nabízí Orlické hory, Moravský kras, Pálava, Šumava nebo Novohradské hory.

Jak si odpočinout od stresu?

●     Správně dýchat
●     Pravidelně sportovat
●     Jíst nutričně vyvážená jídla
●     Užívat si maličkostí - dobrý čaj nebo káva
●     Číst, číst a číst
●     Trávit čas s rodinou a kamarády
●     Poslech oblíbené hudby
●     Meditace - není to nic těžkého, stačí zpomalit a dýchat
●     Pustit si hezký film
●     Vypsat se z negativních myšlenek 
●     Masáž tuhých svalů

Vířivka a wellness

Jak vybrat chatu s bazénem

Milujete cachtání ve vodě? Chcete si s celou rodinou v horkém letním dni vlézt do vody a nic neřešit? Pronájem chaty a chalupy s bazénem je pro vás jako stvořený. Soukromí, kterou tato volba nabízí, jen tak nenajdete. Nezapomeňte přibalit nafukovací lehátka, rukávky a zásobu dobrého pití. 

Chaty s bazénem najdete třeba na Pálavě. Ale stejný luxus za dobrou cenu nabízí i Třeboňsko, Šumava nebo Jizerské hory. Ani jedno z míst vás nezklame, tak se dejte do výběru už teď, ať vám chatu nikdo nevyfoukne.

Zajímavost: Češi si každoročně napouští bazény takovým množstvím vody, že by to vystačilo na dvě Máchova Jezera!

Chata s bazénem

Přečtěte si také:

Průvodce nejkrásnějšími rozhlednami v ČR

Jak pronajmout chatu v roce 2021

Informace v souvislosti s šířením nemoci Covid-19

S platností od 3.12.2020 je krátkodobý pronájem nemovitostí povolen za dodržení dalších předmětných vládních nařízení.


Manuál pro krátkodobý pronájem chat a chalup v souvislosti s novými vládními nařízeními vyhlášenými dne 28.1.2021

Od 28.1.2021 dochází ke zpřísnění režimu ubytování s rodinou v rámci home office v hotelech či pensionech, které jsou považovány za ubytovací služby (poskytují další doprovodné služby, stravu, recepci, wellness, masáže, úklid a podobně).

Rádi bychom znovu podotkli, že krátkodobý pronájem soukromých nemovitostí (chat, chalup, rodinným domů, statků a dalších nevyjímaje) NESPADÁ pod ubytovací služby (povinnost dokládat dokument o pracovní cestě či pracovním účelu souvisejícím s ubytováním mají POUZE klienti hotelů, pensionů a jiných velkokapacitních ubytovacích zařízení operující v rámci "ubytovacích služeb", nikoliv klienti, kteří si pronajímají nemovitost od soukromého majitele).

Charakteristika krátkodobého pronájmu je pronájem nemovitosti "vcelku", bez jakýchkoliv doprovodných služeb a souvisí s faktem, že po dobu pronájmu klient pečuje o svěřenou nemovitost s péčí řádného hospodáře a po skončení doby pronájmu vrací nemovitost zpět majiteli.

Problematikou krátkodobého pronájmu a ubytování (ubytování nejsou ubytovací služby, na které se vládní nařízení vztahuje) je podobnost v účelu využití, nicméně se lze přiklonit k té či oné variantě a v obou případech má dotyčný pravdu.

Ubytování samo o sobě souvisí s rekreačními účely, poskytuje se často povlečení, úklid a další služby. Krátkodobý pronájem souvisí s pronájmem celé nemovitosti na předem smluvenou dobu, bez doprovodných služeb, klient se sám o nemovitost stará, provádí úklid a po skončení smluvené doby pronájmu jí vrací zpět pronajímateli.

Zde je možné vidět značnou podobnost a korelaci a ve své podstatě jsou obě varianty správně (ve všeobecných obchodních podmínkách uvádíme "Smlouva o zprostředkování ubytování", byť se jedná o "Smlouvu o zprostředkování pronájmu", jelikož pronajímané nemovitosti jsou bez dalších služeb, pouze pro lepší orientaci klienta zaměňujeme sousloví "krátkodobý pronájem" se slovem "ubytování" pro lepší pochopení klienta).

Velmi podstatným faktem je, že pokud si pronajímáte nemovitost, rozhodně tím neroste riziko šíření nákazy, není rozdíl v riziku šíření nákazy při pobytu rodiny v pronajaté nemovitosti oproti setrvání doma, zároveň určitá část ekonomiky (daně z pronájmu) zůstává v chodu a stát tak nepřijde o poslední možné příjmy v této značně omezené době. S tímto faktem souvisí i skutečnost, že majitelům soukromých nemovitostí NENÍ vyplácena žádná kompenzace za ušlý pronájem PRÁVĚ proto, že tato činnost nebyla omezena.

V brífinku po jednání vlády ze dne 28.1.2021 se řešily kontroly soukromých nemovitostí dozorčím orgánem (Česká obchodní inspekce a Policie ČR), kdy ČOI přiznala, že nemá pravomoc pro tuto kontrolu. Nicméně pan ministr Havlíček zmínil, že kontroly budou chodit v tandemu (1x kontrolor ČOI, 1x policista), druhým dechem však dodal, že jediná reálná hrozba postihu jsou kompenzace vyplácené ubytovatelům, o které by v případě ubytování klientů mohli přijít, toto se však opět týká POUZE velkokapacitních ubytovacích zařízení, nikoliv soukromých nemovitostí, kterým žádná podpora vyplácena NENÍ.

V případě kontroly dojde k legitimaci osob obývajících nemovitost (pokud některá z osob umožní vstup Policie ČR na soukromý pozemek, či do soukromé nemovitosti, bez tohoto souhlasu dozorčí orgán NEMÁ právo vstupu). V žádném případě nemůže dojít k pokutování osob, které si nemovitost pronajaly, jelikož pro toto neexistuje žádný právní rámec, stejně tak nemůže dojít ani k vyhoštění osob, ani k pokutování majitele, který nemovitost pronajal, opět z důvodu neexistence právního rámce.

Na dotaz novinářky po brífinku vlády ČR ze dne 28.1.2021 ohledně pronájmu chat a chalup, zda se toto smí odpověděl ministr Havlíček, že pokud si rodina pronajme chatu v rámci UBYTOVACÍ SLUŽBY (hotely, pensiony), toto možné není, pokud však má nájemní smlouvu, tak není problém.

Pokud chcete mít stoprocentní právní jistotu, rádi Vám k Vašemu pobytu připravíme nájemní smlouvu mezi Vámi a majitelem objektu, kterou si sebou vezměte a na místě ji s majitelem podepište, každý si necháte 1 kopii pro případnou kontrolu (sám ministr zmínil, že kontroly budou, nicméně není možné kontrolovat všechny, ale pouze nějaké minimální případy, vyšší riziko kontroly tedy nepředpokládáme).


FAQ (Často kladené otázky, jak postupovat)

1) Pokud má pronajímatel zájem nemovitost pronajmout, stejně jako má zájem klient si ji pronajmout, pak naším zájmem je tuto skutečnost zprostředkovat.

2) Mám zaplacený pobyt a je nás vyšší počet osob (více rodin)?

Počet osob v pronajímané nemovitosti je vždy na zodpovědnosti klienta, stejně jako například pokud si pozvete více lidí k sobě domů. My tuto skutečnost nekontrolujeme, jelikož pro toto nemáme žádný dostupný mechanismus. Pokud chcete pobyt zrušit, budeme kontaktovat pronajímatele a pokusíme se vyřešit individuální zrušení pobytu s pokrytím nezbytně nutných nákladů vzniklých s rezervací.

3) Mám zaplacený pobyt a jsme skupina osob v rámci jedné rodiny?

Pak není žádný problém s realizací pobytu, jelikož toto neodporuje žádnému vládnímu nařízení. V případě zájmu Vám dodatečně vystavíme nájemní smlouvu o krátkodobém pronájmu, kterou si sebou vezmete na cestu a společně ji na místě s pronajímatelem podepíšete (slouží pouze pro případ eventuelní kontroly a pouze pro případ, že se rozhodnete Policii ČR vpustit na soukromý pozemek či do soukromé nemovitosti).

4) Mám strach z kontroly nemovitosti dozorčím orgánem ČR, co mi hrozí?

Policie ČR nemá bez svolení nájemce právo vstupu na soukromý pozemek. Za pronájem nemovitosti nelze klientovi ani majiteli objektu udělit žádnou pokutu, jelikož na toto neexistuje žádný zákon. Klient nemůže být ze stejného důvodu z nemovitosti vyhoštěn. Majiteli zařízení poskytujícího ubytovací služby (hotel, pension, jiné velkokapacitní zařízení) v případě porušení vládního nařízení ve smyslu ubytování osob hrozí ztráta příspěvku ze státního programu. Toto se netýká majitelů soukromých nemovitostí, ty na žádné kompenzace za zrušený pronájem nárok NEMAJÍ, neměli a mít nebudou.

5) Mám nárok na vrácení peněz, pokud jsem chtěl jet na chalupu s více rodinami a pobyt zruším?

My společně s pronajímatelem garantujeme standard nemovitosti, který popisujeme, včetně příslušného počtu ložnic a lůžek, garantujeme, že nemovitost bude dostupná pro daný počet osob, který je uveden v nabídce. Pokud však došlo k omezení počtu osob v pronajímané nemovitosti a Vy jste původně objednávali pro větší skupinu osob, souvisí omezení přímo s vládní vyhláškou, nikoliv s námi, jelikož nejsme jeho autorem, tudíž nejsme povinni peníze vracet, eventuelní náhradu je nutné nárokovat na autorovi omezení, tedy vládě ČR. To však neznamená, že se společně s pronajímatelem nepokusíme najít vhodné řešení, uspokojivé pro všechny strany tak, aby z toho žádná nevyšla významně poškozená, byť nám ani pronajímatelům nenáleží žádná kompenzace a tedy jakoukoliv související ztrátu bereme na sebe v rámci lidské solidarity.


Morální okénko na závěr

Nesouhlasíme s vládními nařízeními, která jsou dle nás velmi chaotická, často nelogická, nejsou podložena žádnými matematickými důkazy (na co si platíme z našich daní vládu odborníků, kteří nic nedělají) a již jsme se jako národ mohli opakovaně přesvědčit, že ani po roce se vláda nenaučila s lidmi rozumně komunikovat.

Hájíme práva slušných majitelů nemovitostí, které pronájem často živí, stejně jako klientů, kteří si chtějí odpočinout a zejména díky změně prostředí a procházkám v přírodě je toto jeden z posledních způsobů, jak v dnešní době předejít depresím, psychickému stresu a dalším negativům spojeným s koronavirem.

Vláda by si měla uvědomit, že v rámci současných opatření k šíření nemoci nejvíce dochází v rámci setkávání se rodin "doma", i odborníci však přiznali, že toto reálně nelze kontrolovat ani vymáhat, tedy k šíření bude docházet i nadále, jelikož člověk je od přírody tvor společenský a nejsme schopni po dobu měsíců i let žít v totální izolaci/odloučení, toto po nás nikdo nemůže vyžadovat, mnoho seniorů veřejně přiznalo, že pokud se v současné době pokročilého věku nemohou alespoň vidět s rodinnou a mají z toho plynoucí psychické problémy, jaký má pak život smysl. Navzdory tomu vláda hledá viníky a bere si jako rukojmí hotely a pensiony, jakože ani ty nejsou zejména v dnešní době omezené mobility a pohostinství významným zdrojem nákazy.

Při pronájmu soukromé nemovitosti se majitel setká s klientem pouze dvakrát při předání, a to na velmi omezenou dobu. Riziko nákazy tedy rozhodně není vyšší, než při setkání se například s prodavačkou v obchodě, kde se ve frontě u kasy setká řádově více lidí.

Veškerá činnost související s pronájmem soukromých nemovitostí je tedy značným přínosem jak pro majitele objektu, tak pro klienta, nevzniká zde významné epidemiologické riziko a dokud alespoň z tohoto sektoru ekonomiky plynou státu nějaké daně, pak tuto činnost budeme jakkoliv podporovat.