Kam vyrazit ve Středočeském kraji

Většina turistů míří při své dovolené v Čechách do míst jako jsou Jižní Čechy, Jižní Morava nebo Krkonoše. Občas se ale zapomíná na Středočeský kraj, který má turistům také co nabídnout.

Přinášíme vám pár tipů, jaká místa ve Středočeském kraji navštívit.

 

 

Koněpruské jeskyně

Nachází se jen 30 km jihozápadně od Prahy a 5 km od Berouna. Najednou se ocitnete v krajině dramatických srázů, hlubokých kaňonů a příkrých skal. Koněpruské jeskyně jsou nejdelší jeskyně v České republice staré desítky milionů let. Nabízejí návštěvníkům jedinečný zážitek díky jejich unikátní výzdobě.

Kutná Hora

Tato městská památková rezervace je zapsána ve světovém kulturním dědictví UNESCO. Snad každý alespoň jednou viděl obrázek dominanty tohoto města – Hrádek a kostel sv. Jakuba. Ve středověku se zde těžilo stříbro a Kutná Hora tak byla jedním z nejvýznamnějších českých měst

Hrad Točník

Při své cestě Středočeským krajem nemůžete vynechat hrad Točník. Královský hrad nalezneme v okrese Beroun, přibližně 6 km od města Hořovice. Hrad založil Václav IV. ve 14. století. Vydejte se se svojí rodinou na prohlídkou tohoto hradu, v letních měsících jsou zde časté ukázky sokolnictví.

Velká Amerika

Český Grand Canyon. Místo kde se filmoval Limonádový Joe. To všechno jsou vápencové lomy Velká a Malá Amerika. Přijeďte poznat krásy tohoto místa a budete se cítit jako na dalekém západě. Lom Velká Amerika se nachází v Českém krasu nedaleko nejznámějšího českého hradu Karlštejn.

Rozhledna Špulka

Rozhledna Špulka je unikátním symbolem mikroregionu CHOPOS. Vznikla ve spolupráci 21 obcí a mnoha partnerů na vrchu Březák u Lbosína. Proč Špulka? Rozhledna svým oválným tvarem i celkovým vzhledem opravdu připomíná dřevěnou špulku na nit. Nevěříte? Přijeďte se sami přesvědčit.

Lázně Poděbrady

Lázně Poděbrady jsou již více než sto let navštěvovanou destinací. Najdete zde příjemné prostředí, klidnou atmosféru kolonády, klidný břeh Labe nebo stylové kavárny. Odpočiňte si a užijte si relaxaci v Lázních Poděbrady.

Hora Říp

Tady to všechno začalo! Srdce národa českého. Že jste zde ještě nebyli? To musíte letos rozhodně napravit. Obujte pohodlné boty a vydejte se na vrchol této nejznámější české hory. Že nevíte, kde se nachází? Najdete ji 4 km jižně od Roudnice nad Labem.

Informace v souvislosti s šířením nemoci Covid-19

Vážení zákazníci,
Nouzový stav v ČR skončí 17.5.2020, nicméně pro nás je směrodatný plán uvolňování restrikcí, konkrétně povolení poskytování ubytovacích služeb, které je dle nových informací Ministerstva zdravotnictví stanoveno na 25.05.2020.

Veškeré zakoupené pobyty s datem nástupu po 25.05.2020 a dále budou realizovány dle standardních podmínek.

Veškeré pobyty s nástupem od 1.5. do 25.5.2020 budou řešeny individuálně, dle nových či přetrvávajících nařízení vlády.

Vždy cca. týden před nástupem budeme informovat dotyčné klienty a pronajímatele ohledně eventuelního zrušení pobytu. Následná situace bude řešena individuálně buď změnou termínu na pozdější, nebo vrácením peněz.

Děkujeme za pochopení, o všech dalších novinkách vás budeme pravidelně informovat.