Nejzábavnější funparky v ČR

Kam vyrazit, když je venku zima, deštivo a vám ani dětem se za žádnou cenu nechce ven? Nebo jste si u nás pronajali chatu nebo chalupu a plánujete zažít aktivní den plný legrace a smíchu? Vyrazte do mnoha zábavních parků, které v České republice máme. V dnešním článku se dozvíte vše důležité. 

IQlandia Liberec

IQlandia Liberec naleznete přímo v centru Liberce a je rozdělena do třech částí - iQlandia, iQplanetárium a iQpark. 

IQlandia je rozprostřena do čtyř pater a svým návštěvníkům přibližuje vědu hravou formou. Je určena pro děti od 8 let, ale zábavu si zde užijí i rodiny s mladšími dětmi.

IQpark je určen pro děti od 3 do 10 let, expozice jsou tematicky členěné a naleznete zde i interaktivní exponáty. Rodiče ocení zajisté také relaxační zónu, wc s přebalovacím prostorem nebo restauraci přímo v zábavním centru.

Milovníci vesmíru si přijdou na své v iQ planetáriu. Program je vhodný pro děti od 3 let, ale také pro dospělé. Projekci filmů s vesmírnou i pozemskou tématikou si užijete ve 4K rozlišení. Pokud se vám v Liberci zalíbí, prodlužte si pobyt a navštivte také aquapark Babylon, Zoologickou zahradu Liberec nebo Lunapark Babylon. Krásné tipy na výlety najdete v našem dalším článku.

Otevírací doba

▫️pondělí - pátek 8.00 - 16.00 hod., víkendy a svátky 10.00 - 18.00 hod.

Vstupné 

▫️IQlandia - dospělí 320 Kč - 390 Kč, děti 210 Kč - 260 Kč.

▫️IQpark - dospělí 220 Kč - 270 Kč, děti 170 Kč - 210 Kč.

▫️IQplanetárium - dospělí 140 Kč - 165 Kč, děti do 3 let zdarma.

Kontaktní údaje

▫️Adresa: Nitranská 415/1, 460 07 Liberec 7, pronájem chaty nebo chalupy Liberecký kraj
▫️Kontakt: 724 586 230, info@iqlandia.cz

IQLANDIA Liberec

Foto: Iqlandia.cz

Šikland

Šiklův mlýn, nacházející se v malebném údolí řeky Bobrůvky, vás přenese do atmosféry divokého západu. Tento areál je neustále inovován, aby vyhověl i nejnáročnějším návštěvníkům, a přesto si zachovává svůj historický charakter. Je ideálním místem pro rodiny, seniory i skupiny přátel, kteří hledají kombinaci zábavy, adrenalinu a relaxace.

Denně se zde konají divadelní a taneční vystoupení, představení se zvířaty a ohňové show. Milovníci westernu si mohou vypůjčit dobové kostýmy pro autentický zážitek. Kromě toho se zde nachází zoopark s různými zvířaty, včetně tygřice Mie.

Návštěvníci mohou užívat široký výběr atrakcí: divadla, indiánskou vesnici, restaurace, kavárny, skákací hrad, trampolíny, vláček, lukostřelbu, jízdu na koni i elektrickém býkovi. Těsně vedle městečka se nachází přírodní aquapark s tobogánem a megatrampolínou. Program zahrnuje různé akce a představení po celý den, s večerními speciálními show jako je kouzelnická show a noční ohňová show. Hodit se vám bude i náš článek o dalších výletech po Vysočině pro rodiny, páry i jednotlivce.

Otevírací doba

▫️červenec až srpen otevřeno nonstop, program každý den kromě pondělí. Více zde.

Vstupné 

▫️základní: pondělí - 150 Kč, ostatní dny - 360 Kč

▫️dítě do 100 cm: zdarma, dítě 100 až 140 cm: pondělí - 150 Kč, ostatní dny - 220 Kč

▫️ZTP, doprovod ZTP/P: pondělí - 150 Kč, ostatní dny - 180 Kč

▫️senior: zdarma

▫️rodinné vstupné: pondělí - není, ostatní dny - 999 Kč

▫️Parkování: 100 Kč

Kontaktní údaje

▫️Adresa: Šiklův mlýn, Zvole 49, 592 56 Zvole nad Pernštejnem, ubytování v pronajaté chatě nebo chalupě na Vysočině
▫️Kontakt: 602 750 130, info@sikland.cz

Šikland

Foto: sikland.cz

Toboga Fantasy

TOBOGA provozuje 5 zábavních parků ve Zlíně, Praze, Brně a 2x Hradci Králové. Jedná se o centra - FANTASY Praha Zličín, BONGO Brno, TONGO Hradec, JUMP! Hradec v OC Futurum a GALAXIE Zlín - nabízejí na celkové ploše přes 15 000 m2 rozmanité atrakce, které splňují nejpřísnější bezpečnostní normy.

Každý park představuje různá témata jako světadíly, země, moře, ostrovy, sopky, cizí planety a hvězdy. Návštěvníci mohou zažít dobrodružné cesty kolem světa nebo výlety do vesmíru a fantazie. TOBOGA poskytuje dětem i dospělým zábavu, pohyb a možnost odpočinku za každého počasí, s bezpečnými a hygienicky kontrolovanými atrakcemi.

Pro dospělé je k dispozici bistro, Wi-Fi, čtenářský koutek a projekce. Tyto parky jsou ideální pro rodinné výlety, školní exkurze, narozeninové oslavy a firemní akce, nabízí i speciální akce jako nocování v atrakcích, večery pro dospělé a soutěže.

Kontaktní údaje

▫️Otevírací dobu, vstupné, adresy a kontakty najdete zde

Toboga Fantasy

Foto: toboga.cz

Funpark Žirafa

Hledáte místo, kde se vaše děti vyblbnou, spálí přebytečnou energii nebo si užijí peckovou narozeninovou oslavu? Zamiřte do pražského funparku Žirafa. Na rozloze 8000 m2 najdete přes 80 atrakcí, 2 restaurace, největší evropskou dětskou prolézačku a 9D kino. Zábava je zaručena!

Kromě atrakcí pro větší děti, si to tu užijí i prckové v dětském koutku. 

Samozřejmě se zde pořádají i akce na téma halloween, Mikuláš, Den dětí, Velikonoce a další pěkné akce. Ideální způsob, jak s dětmi strávit aktivně celý den, seznámit se s dalšími rodinami a mít nekonečný úsměv na tváři. 

K parku lze přijet autem nebo autobusem linkou 328 zastávka Čestlice Asbis a 363 zastávka Albert hypermarket.

Otevírací doba

▫️Otevřeno každý den od 9 hodin do 19 nebo 20 hodin (pátek až neděle).

Vstupné 

▫️pondělí až čtvrtek: 429 Kč

▫️pátek až neděle: 469 Kč

▫️Happy hours se dělí podle dnů. Od pondělí do čtvrtka jsou od 9 do 13 hodin (stačí přijít v tomto rozmezí a cena platí celý den). Probíhají ale také každý den, poslední dvě hodiny otevírací doby. 

▫️Děti do 1 roku mají vstup zdarma. Doprovod platí 109 Kč. 

Více informací najdete přímo na stránkách. Online vstupenky jsou levnější o 10 %.

Kontaktní údaje

▫️Adresa: Obchodní 106, 251 70 - Čestlice, ubytování v pronajaté chatě nebo chalupě v Praze a okolí
▫️Kontakt: 601 33 44 55, info@funparkzirafa.cz

Tip: Pokud si plánujete výlet do některého z těchto zábavních parků a potřebujete získat prostředky na vstupné, občerstvení nebo dopravu. Navštivte nás tady a užijte si nezapomenutelný zážitek v jednom z těchto skvělých funparků.

Tip: chcete se podívat za hranice? Poradíme Vám kam s dětmi na Slovensku.

Mirakulum

Mirakulum v Milovicích (cca 50 km od Prahy) je důvodem k úsměvům už 11 let. Každý rok park navštíví okolo 300 000 lidí a to nejen z Česka, ale i Německa, Polska, Slovenska a dalších okolních států. Mirakulum je opravdu rozlehlé, zabírá 12 hektarů a nabízí nespočet různých atrakcí a lokalit. Zabaví se na nich různě velké děti s různými potřebami a zálibami. Doporučujeme si vyhradit celý den, ať mají děti prostor objevit vše, co se jim zalíbí a padne do oka.

Nabízené atrakce

▫️Hrad Mirakulum
▫️Vodní svět
▫️Lesní město
▫️Farma
▫️Autodrom Rolly Toys
▫️Hrad Vertiko
▫️Tajemné bludiště z habrových keřů
▫️Velké trampolíny
▫️Lesní stezka se zvířátky
▫️Naučné zahrady
▫️Velké houpačky
▫️Dětská vesnička
▫️Mini zoo
▫️Amfiteátr
▫️Podzemní chodby
▫️Dětské dílny

Samozřejmě, že se zde i kvalitně najíte nebo si zamlsáte, máte na výběr z 6 gastropodniků. Milujete grilování? V parku si můžete pronajmout grilovací místo a náčiní. A to až je vás 5 nebo 300. Pořádají se zde i svatby.

Při vstupu děti dostanou pásek s prostorem na dopsání vašeho telefonního čísla, což je ideální, pokud se dítě ztratí a narazí na personál.

Otevírací doba

▫️od konce března do listopadu

Vstupné

▫️základní: v předprodeji 299 Kč, klasicky 350 Kč, pro osoby nad 90 cm

▫️ZTP: 150 Kč

▫️ZTP/P včetně doprovodu: zdarma

▫️nad 60 let: 250 Kč

▫️Permanentka na neomezený počet vstupů do konce sezóny: 2500 kč

▫️Parkování: zdarma

▫️Uzamykatelná skříňka: záloha 10 Kč

▫️Vozík na zavazadla: 150 kč a 200 Kč záloha

Kontaktní údaje

▫️Adresa: Park Mirakulum,Topolová 629, 289 24 Milovice, ubytování v chatě nebo chalupě ve Středočeském kraji
▫️Kontakt: 323 640 065

Foto: mirakulum.cz

DinoParky po celé ČR

Máte doma malého paleontologa, který miluje výzkum dinosaurů a cokoliv s jejich tématikou naprosto zbožňuje? Zajděte s ním do DinoParku a objevte pohyblivé a statické modely v životních velikostech a mnoho dalších atrakcí jako je 4D kino, zóna s virtuální realitou nebo paleontologické hřiště, kde se děti vybavené štětcem a lopatkou pokusí najít dosud nenalezené kostry.

V ČR najdeme 5 DinoParků, ale nachází se i v Košicích, Budapešti a Španělsku. Tajemství dinosaurů můžete objevovat v Praze, Plzni, Liberci, Vyškově a Ostravě. Každý park je trochu jiný, v Plzni můžete zajít do pavilonu Cesta do minulosti Země, kde si prohlédnete reálné artefakty pocházející až ze starohor a v Liberci si zas užijete DinoLaser nebo DinoTrek. Co takhle letos všechny objet a s dětmi je porovnat? Parky se navíc každý rok obměňují a vypadají jinak.

Otevírací doba a vstupné

▫️Otevírací dobu, vstupné a další praktické info najdete na oficiálních stránkách.

Zábavní vědecký park Brno VIDA!

Toto populárně naučné centrum se nachází u brněnského výstaviště a je otevřeno každý den. V parku naleznete 180 exponátů, se kterými si lze hrát a vyzkoušet můžete také jízdu na kole po laně, 3G letecký simulátor nebo vyrábění v kutilské dílně. 

Stálá expozice je rozdělena na šest částí - Planeta, Civilizace, Člověk, Mikrosvět, Dětské science centrum  a Venkovní expozice. 

Otevírací doba

▫️pondělí 9.00 - 14.00 hod., úterý - pátek 9.00 - 18.00 hod., sobota + neděle 10.00 - 18.00 hod.

Vstupné

▫️dospělí 250 Kč, děti 3-15 let, studenti 15-26 let 150 Kč, rodinné vstupné 650 Kč.

Kontaktní údaje

▫️Adresa: Křížkovského 554/12, 603 00 Brno-střed
▫️Kontakt: 515 201 000, info@vida.cz

Když už budete v Brně, doporučujeme zvolit v okolí Jihomoravského kraje pronájem chaty a pobyt si prodloužit. V Brně je k vidění také Technické muzeum, Mendelovo muzeum, Muzeum antroposofie nebo Hvězdárna a planetárium.Inspirujte se oblíbenými chatami