Nejzábavnější funparky v ČR

Kam vyrazit, když je venku zima, deštivo a vám se s dětmi za žádnou cenu nechce ven? Vyrazte do mnoha zábavních parků, které v České republice máme. V dnešním článku se dozvíte vše důležité, stačí si jen naplánovat výlet na blížící se víkend a zábava může začít. 

IQlandia Liberec

IQlandia Liberec naleznete přímo v centru Liberce a je rozdělena do třech částí - iQlandia, iQplanetárium a iQpark. 

IQlandia je rozprostřena do čtyř pater a svým návštěvníkům přibližuje vědu hravou formou. Je určena pro děti od 8 let, ale zábavu si zde užijí i rodiny s mladšími dětmi.

IQpark je určen pro děti od 3 do 10 let, expozice jsou tematicky členěné a naleznete zde i interaktivní exponáty. Rodiče ocení zajisté také relaxační zónu, wc s přebalovacím prostorem nebo restauraci přímo v zábavním centru.

Milovníci vesmíru si přijdou na své v iQ planetáriu. Program je vhodný pro děti od 3 let, ale také pro dospělé. Projekci filmů s vesmírnou i pozemskou tématikou si užijete ve 4K rozlišení. Pokud se vám v Liberci zalíbí, prodlužte si pobyt a navštivte také aquapark Babylon, Zoologickou zahradu Liberec nebo Lunapark Babylon. Krásné tipy na výlety najdete v našem dalším článku.

Otevírací doba

pondělí - pátek 8.00 - 16.00 hod., víkendy a svátky 10.00 - 18.00 hod.

Vstupné 

IQlandia - dospělí 320 Kč - 390 Kč, děti 210 Kč - 260 Kč.

IQpark - dospělí 220 Kč - 270 Kč, děti 170 Kč - 210 Kč.

IQplanetárium - dospělí 140 Kč - 165 Kč, děti do 3 let zdarma.

Kontaktní údaje

Adresa: Nitranská 415/1, 460 07 Liberec 7, ubytování Liberecký kraj
Kontakt: 724 586 230, info@iqlandia.cz

IQLANDIA Liberec

Foto: Iqlandia.cz

Šikland

Šiklův mlýn, nacházející se v malebném údolí řeky Bobrůvky, vás přenese do atmosféry Divokého západu. Tento areál je neustále inovován, aby vyhověl i nejnáročnějším návštěvníkům, a přesto si zachovává svůj historický charakter. Je ideálním místem pro rodiny, seniory i skupiny přátel, kteří hledají kombinaci zábavy, adrenalinu a relaxace.

Denně se zde konají divadelní a taneční vystoupení, představení se zvířaty a ohňové show. Milovníci westernu si mohou vypůjčit dobové kostýmy pro autentický zážitek. Kromě toho se zde nachází zoopark s různými zvířaty, včetně tygřice Mie.

Návštěvníci mohou užívat široký výběr atrakcí: divadla, indiánskou vesnici, restaurace, kavárny, skákací hrad, trampolíny, vláček, lukostřelbu, jízdu na koni i elektrickém býkovi. Těsně vedle městečka se nachází přírodní aquapark s tobogánem a megatrampolínou. Program zahrnuje různé akce a představení po celý den, s večerními speciálními show jako je kouzelnická show a noční ohňová show. Hodit se vám bude i náš článek o dalších výletech po Vysočině pro rodiny, páry i jednotlivce.

Otevírací doba

červenec až srpen otevřeno nonstop, program každý den kromě pondělí. Více zde.

Vstupné 

základní: pondělí - 150 Kč, ostatní dny - 360 Kč

dítě do 100 cm: zdarma, dítě 100 až 140 cm: pondělí - 150 Kč, ostatní dny - 220 Kč

ZTP, doprovod ZTP/P: pondělí - 150 Kč, ostatní dny - 180 Kč

senior: zdarma

rodinné vstupné: pondělí - není, ostatní dny - 999 Kč

Parkování: 100 Kč

Kontaktní údaje

Adresa: Šiklův mlýn, Zvole 49, 592 56 Zvole nad Pernštejnem, ubytování na Vysočině
Kontakt: 602 750 130, info@sikland.cz

Šikland

Foto: sikland.cz

Toboga Fantasy

TOBOGA provozuje 5 zábavních parků ve Zlíně, Praze, Brně a 2x Hradci Králové. Jedná se o centra - FANTASY Praha Zličín, BONGO Brno, TONGO Hradec, JUMP! Hradec v OC Futurum a GALAXIE Zlín - nabízejí na celkové ploše přes 15 000 m2 rozmanité atrakce, které splňují nejpřísnější bezpečnostní normy.

Každý park představuje různá témata jako světadíly, země, moře, ostrovy, sopky, cizí planety a hvězdy. Návštěvníci mohou zažít dobrodružné cesty kolem světa nebo výlety do vesmíru a fantazie. TOBOGA poskytuje dětem i dospělým zábavu, pohyb a možnost odpočinku za každého počasí, s bezpečnými a hygienicky kontrolovanými atrakcemi.

Pro dospělé je k dispozici bistro, Wi-Fi, čtenářský koutek a projekce. Tyto parky jsou ideální pro rodinné výlety, školní exkurze, narozeninové oslavy a firemní akce, nabízí i speciální akce jako nocování v atrakcích, večery pro dospělé a soutěže.

Kontaktní údaje

Otevírací dobu, vstupné, adresy najdete zde
Kontakt najdete zde

Toboga Fantasy

Foto: toboga.cz

Funpark Žirafa

Hledáte místo, kde se vaše děti vyblbnou, spálí přebytečnou energii nebo si užijí peckovou narozeninovou oslavu? Zamiřte do pražského funparku Žirafa. Na rozloze 8000 m2 najdete přes 80 atrakcí, 2 restaurace, největší evropskou dětskou prolézačku a 9D kino. Zábava je zaručena!

Kromě atrakcí pro větší děti, si to tu užijí i prckové v dětském koutku. 

Samozřejmě se zde pořádají i akce na téma halloween, Mikuláš, Den dětí, Velikonoce a další pěkné akce. Ideální způsob, jak s dětmi strávit aktivně celý den, seznámit se s dalšími rodinami a mít nekonečný úsměv na tváři. 

K parku lze přijet autem nebo autobusem linkou 328 zastávka Čestlice Asbis a 363 zastávka Albert hypermarket.

Otevírací doba

Otevřeno každý den od 9 hodin do 19 nebo 20 hodin (pátek až neděle).

Vstupné 

pondělí až čtvrtek: 429 Kč

pátek až neděle: 469 Kč

Happy hours se dělí podle dnů. Od pondělí do čtvrtka jsou od 9 do 13 hodin (stačí přijít v tomto rozmezí a cena platí celý den). Probíhají ale také každý den, poslední dvě hodiny otevírací doby. 

Děti do 1 roku mají vstup zdarma. Doprovod platí 109 Kč. 

Více informací najdete přímo na stránkách. Online vstupenky jsou levnější o 10 %.

Kontaktní údaje

Adresa: Obchodní 106, 251 70 - Čestlice, ubytování v Praze a okolí
Kontakt: 601 33 44 55, info@funparkzirafa.czInspirujte se oblíbenými chatami