Výlet do Jizerských hor? Skvělý nápad. Kam se podívat?

Výhled na Jizerské hory

Jizerky. Hora Smrk, Ještěd a vysílač, zábavní park Babylon nebo zoologická zahrada. To vše zde najdete. V Jizerkách a okolí se určitě nudit nebudete. Je toho tolik, a přitom tak málo času. Kam vyrazit? Rádi vám poradíme. Tak pojďme na to.

Ubytování - Jizerské hory

Krásna příroda v Jizerských horách

Místní příroda nezklame. Je opravdu úchvatná. Ideální místo na odpočinek a “vypnutí”. Zkuste se pár dní nehonit od jedné aktivity k druhé. Vyčistěte si hlavu. Později to určitě oceníte. Potřebný klid vám zajistí hezká chalupa nebo chata. Proč zde nezůstat déle a nevyzkoušet netradiční ubytování? Hotel občas působí neosobně, ale autentická chata vás přenese do kouzelného světa klidu a pohody. K ubytování je vhodný Bedřichov, který vznikl už v 16. století. Dále můžeme doporučit Hrabětice skrývající původní domečky. 

 

Chaty a chalupy mají v ČR velkou tradici - ubytujete se v nich a zamilujete se. Získáte soukromí a možnost si s sebou vzít pejska a děti. Je to skvělá volba pro jednotlivce, páry, rodiny i společenské akce.

Říčka Smědá

Smědá s délkou 46 km v ČR překonává převýšení až 800 metrů. Přitom patří mezi nejvodnatější česká povodí. Díky tomu se zde zvířatům a přírodě daří. Pokud se sem vydáte, dávejte pozor, protože okolí říčky spadá do přírodní rezervace Meandry Smědé. Chovejte se co nejlépe, a příroda bude jen a jen prosperovat. Zahlédnout můžete mihuli a střevli potoční, dva vzácné druhy pavouků a jeřába popelavého. Pokud jste milovníci přírody, zaujme vás konvalinka vonná, ďáblík bahenní a lilie zlatohlavá.

Spa Resort Libverda

K vyčištění hlavy pomáhají masáže, minerální prameny, oxygenoterapie nebo zábaly. Kde tohle vše najdete? Ve Spa Resortu Libverda v podhůří Jizerských hor. Lázně Libverda jsou vyhledávané už od 14. století, kdy se zde našlo ložisko minerálních pramenů hydrogenuhličitanového typu. K dispozici jsou 3 relaxační balíčky - vybírejte podle času, který zde chcete strávit. 

Botanická zahrada a Zoo v Liberci

Liberecká zoo toho zvládla opravdu hodně. Je to místo, kde se daří zvířatům, která jinde vůbec neprosperují. Je to díky intenzivní péči a šikovným chovatelům. Odchovali kriticky ohroženého osla somálského, himálajského nahura modrého nebo kočkodana zeleného. Daří se tady bílým tygrům, pandám červeným nebo orlu křiklavému. Samozřejmě zde naleznete i další zvířata.

Botanická zahrada vás zaujme nepřeberným množstvím rostlin - palmy, kapradiny, orchideje a mnoho dalšího. Věřte, že tak krásnou botanickou zahradu jen tak nenajdete. Skvělé místo k využití volného času.

Ještěd

Ještěd, horu s televizním vysílačem, asi nemusíme představovat. Je to skvělé místo na letní i zimní výlet. Léto strávíte příjemnou turistikou zakončenou jídlem v místní restauraci. Zimu si užijete na sjezdovce, kterou budete mít z chaty co by kamenem dohodil. Když budete mít štěstí na počasí, tak z vršku dohlédnete opravdu daleko.

Západ slunce z hory Ještěd

Naučná stezka Tři iseriny

Tři iseriny měří 6 kilometrů. Cestou potkáte 12 naučných zastávek, kde si prohlédnete přírodní rezervaci Bukovec, čedičový lom, pralouku, suťové pole, muzeum, dřevorubeckou, zlatokopeckou a sklářskou osadu. A poslední zastávka vám představí vzácné rašeliniště.

Zábavní centrum Babylon

Kde si užít nádherný rodinný den? V Babylonu. Toto edukativní a zábavní centrum vás nadchne nepřeberným množstvím aktivit. Lunapark, aquapark, labyrint nebo laser game. Ale to rozhodně není vše. Čeká na vás bowling, 4D kino, střelnice laser shot a 9D virtuální realita. Největší slávu zde však má iQPARK a iQLANDIA. A milovníci vesmíru určitě zamíří do iQPLANETÁRIA.

Vodopády Velkého Štolpichu

Vodopády, ke kterým se dostanete jen po svých, vás uchvátí svou výškou. Ten nejvyšší měří 5 metrů, prostřední 4 metry a nejmenší 2 metry. Možná vás zaujme fakt, že jsou vodopády jak kaskádové, tak výškové, kde voda padá až ze 4 metrů. Prohlédněte si i menší vodopády, které najdete po proudu.

Přečtěte si také:

Krása Novohradska

Jak si co nejvíce užít Krušné hory? Prozradíme vám to

Chata u vody: Jak vybrat v roce 2023Inspirujte se oblíbenými chatami