Tipy na letní dovolenou

Česko je místo, kde si najdete zimní i letní dovolenou raz dva. Stačí si vybrat mezi dovolenou v přírodě, u historických památek, u vody nebo na samotě u lesa. Díky rozmanitosti českého území a příznivým cenám stále více Čechů plánuje dovolenou “doma” a cizinci se sem sjíždějí ze všech směrů.

Česká exotika

Motýlí dům v Karlových Varech je jedním z míst, které se vám vryje do paměti. Plni úžasu se setkáte s přírodu v celé její kráse a různorodosti. V Motýlím domě uvidíte 400 motýlů více jak 20 druhů. prohlédnout si můžete motýli z Malajsie, Filipín nebo Afriky. V domě nejsou pouze dospělí motýli, ale návštěvník může vidět všechna vývojová studia.

Pokud máte raději rybky než motýli. Pak si do navigace dejte Obří akvárium Hradec Králové a jeho obří akvárium. Čeká vás procházka deštným pralesem i po dně tropické řeky. Obří akvárium se věnuje floře a fauně Jižní a Střední Ameriky. Svůj domov v něm má přes 40 druhů ryb a k vidění jsou i různé rarity.

Jaké je to žít v pralese? To si můžete vyzkoušet na vlastní kůži v pavilonu, kde je vlhkost vzduchu 85 – 90 %. Tady si prohlédnete orchideje, bromelie a tillandsie různých tvarů i barev. Atmosféru reálného pralesa dotváří občasný tropický déšť a také uměle přivolávaná mlha.

Český Grand Canyon

Velká Amerika si získala svůj název Grand Canyon zcela právem. Jedná se totiž o vápencový zatopen lom, který je dlouhý 800 metrů, široký 200 metrů a jeho hloubka sahá až do 100 metrů. Na dně lomu jsou dvě jezírka, která lákají ke koupání, ale není k nim možnost se dostat.

Nabízí se tak “pouze” krásný výhled z výšky, kde je přímo vybudované parkoviště. Celé okolí lomu přímo vybízí k procházce, kolem lomu vedou pěšiny vedoucí kolem Velké Ameriky. A když už budete u Velké Ameriky, musíte vidět také Malou Ameriku. Malá Amerika je také vápencový lom zatopený průzračně čistou vodou.

Nechte se hýčkat

Na dovolené se má odpočívat, ať už pasivně nebo aktivně. Kombinací obojího je dovolená v českých lázních. Většina českých lázní má kolem sebe krásnou přírodu, která rozhodně turisty a dobrodruhy nadchne a zároveň si v lázeňských komplex může člověk odpočinout a načerpat novou energii.

Vyhlášené jsou západočeské lázně. Každý jistě známe lázeňský trojúhelník Karlovy Vary, Františkovy a Mariánské lázně. Jedna jsou zde léčivé prameny a procedury, ale tak historické kolonády vyhlášené v celé Evropě. Dopřejte si tak dovolenou s léčivými prameny, pečujícími masážemi a krásnou krajinou.

Na hory v létě i zimě

České hory jsou jednou velkou dovolenkovou destinací. Jejich možnosti jsou prakticky nevyčerpatelné. Navíc se dají navštívit v jakémkoliv ročním období. Záleží jen na vás, jestli se raději procházíte po vršcích, nebo rádi šlapete kopce nebo je naopak chcete sjíždět.

Klasikou jsou mezi horami Krkonoše a Šumava, ale i ostatní české hory a pohoří mají něco do sebe, Objevte místa hor Jizerských nebo Orlických. Nebo dejte šanci Beskydám a Krušným horám. Poznejte je v zimě při zimních sportech nebo na jaře, kdy vše rozkvete a zazelená se. V přápadě, že plánujete letní dovolenou nezapoměňte si zkontrolovat se cestovní pojištění, které Vám může ochránit v případě nepříjmených situací.

 

Přečtěte si také:

Slapy: Kam na výlet a kde se ubytovat?

Kouzelné České středohoří

Český ráj je místo stvořené pro výlety.

 

 

 

 

 

 

 Inspirujte se oblíbenými chatami