Kam na hory s dětmi

Chystáte se letos na zimní dovolenou s celou rodinou? Pro české skiareály žádný problém, na děti se t rozhodně nezapomíná. Lyžařské školy, dětské vleky a zábava, to vše čeká na lyžaře na českých horách.

Zažijte Lipno s lišákem Foxem

Lyžování s dětmi je už pevně spjato s Lipnem. Ačkoliv si většina z nás nejprve vybaví přehradu, jako druhé nám vyskočí lyžařské středisko Skiareál Lipno. Lipno je pro děti jako stvořené. Vší zábavou provází děti maskot lišák Fox, který nejen lyžuje, ale také je může vzít na jízdu rolbou, hledat s nimi poklad nebo vyrazit na procházku v korunách stromů.

Animační programy se konají během zimní sezóny každý den. Jsou vhodné pro děti od 5 let a nejsou určené pouze dětem, ale také rodičům. Při pobytu se děti mohou zapojit do Klubu lišáka Foxe a sbírat po celou dobu razítka, za která je možné krásné ceny.

Lipno a sjezdovky? V areálu je celkem devět bezpečných a pravidelně zasněžovaných sjezdovek a celkové délce 8,3 km. O přepravu se starají 3 čtyřsedačkové lanovky. K areálu pravidelně jezdí skibus z nedalekých měst – Frymburka, Černé v Pošumaví, Loučovic a Vyššího Brodu. Další podrobný popis tohoto skiareálu najdete v samostatné recenzi zde.

Skibus z Prahy přímo na sjezdovku

Herlíkovice jsou největším krkonošským areálem, který má více jak 12 kilometrů sjezdovek. k tomu dvě čtyřsedačkové lanovky a sedm vleků. Každý den do Herlíkovic jezdí skibus z Prahy. Co tady čeká na děti? Zcela oddělená zóna dětského parku, která garantuje dětskou lyžařskou a snowboardovou výuky od profesionálů, kteří nejen učí, ale také baví své žáky. Děti se tak učí zábavnou formou za pomocí her, závodů a doprovodného programu.

Horní Domky pro malé i velké

Rokytnici nad Jizerou si s dětmi užijete díky mírným svahům a snowparku. Tento krkonošský skiareal vyhlášený prvotřídními sjezdovkami rozhodně na rodiny s dětmi nezapomíná a je to vidět na každém kroku. Areál se skládá ze dvou areálů – Studenov a Horní Domky. Právě v Horních Domcích najdete snowpark, dětský vlek i lyžařskou školu. Dětský koutek přímo u nástupní stanice lanové dráhy vám nabízí možnost si zalyžovat i bez dětí. Samozřejmě nezapomeňte své děti pořádně obléct, zima tam bývá pořádná.

Červenohorské sedlo

Ani v Jeseníkách se na děti nezapomíná. Nejen, že tu jsou perfektní sjezdovky všech obtížností a kvalitní zázemí co se týče restaurací, ubytování a servisu, ale také je tady lyžařská škola Ski and Board school LOAP, která z vašich malých udělá profesionální lyžaře a lyžařky. Červenohorské sedlo rozhodně vyzkoušejte.

Děti, které stojí na lyžích poprvé trénují přímo na pozemku školy, kde jim na začátek pomáhá vlečné lano. U pokročilých žáků už se trénuje na sjezdovce,  kde se piluje technika k dokonalosti. Aby učení děti bavilo je pro ně připraven bohatý program v podobě závodů v brankách, pořádají se dny fantazie nebo pohádkové víkendy.

Kašperky s výhledem na hrad

Zimní dovolená není pouze o lyžování, ale také krásné krajině, čerstvém vzduchu a klidu daleko od města. V Kašperských horách můžete lyžovat s výhledem na hrad Kašperk. Toto šumavské středisko patří mezi menší za to zcela rodinné. K dispozici jsou 4 upravované a zasněžované sjezdovky – 1 červená, 2 modré, 1 cvičná – žlutá.

Na vrcholky sjezdovek lyžaře dopraví dva vleky a jeden dětský vlek. Novinkou je pojízdný pás pro úplné začátečníky. Kdo má raději běžky, pak jistě vyzkouší 35 kilometrů dlouhé a značené běžecké tratě. A ten kdo propadl snowboardu ocení snowpark.
Přečtěte si také:Inspirujte se oblíbenými chatami