Dovolená na Šumavě

Zažijte dovolenou na horách

Dovolená v horách není pro každého, ale ten, kdo si ji zvolí, tak nebude litovat. Čeká ho dovolená plná zážitků, čisté přírody a příjemné únavy. Zdolávejte nízké i vysoké vrcholy, rozhlédněte se kolem sebe, toulejte se a načerpejte energii přírody. Vítejte na Šumavě.

V létě i v zimě

Šumava je místem, které je atraktivní v zimě i v létě. V zimě čeká na milovníky zimních sportů celá řada středisek se skvělým zákaznickým zázemím a v létě na turisty čekají procházky, tůry a toulky tou nejkrásnější krajinou. Šumava a pošumaví je místem pro samotáře, páry i celé rodiny.

Objevte zakázaná místa Šumavy

Národní park Šumava pravidelně pořádá túry s průvodci do nepřístupných míst tohoto národního parku. Jako turisté se tak můžete podívat na jinak zapovězená místa v samém centru divočiny. Celkem je v nabídce 30 tras.

Díky takovým túrám mohou turisté vidět území, kam je jinak vstup zakázán, a to proto aby se nerušila vzácná zvířata a nedocházelo k sešlapávání vzácných rostlin. Do tohoto programu je nutné se zaregistrovat na stránkách www.npsumava.cz.

Foto:Petr Ježek

Seznamte se s vlky

V rámci Centra šumavského zoologického programu mohou turisté Šumavy nahlídnout do života šumavských savců jako jsou jeleni nebo rys ostrovid, ale největším lákadlem je centrum u Srní, kde žije vlčí smečka. Jedinečná podívaná na vlky se pak nabízí z dřevěné lávky, která je pár metrů nad zemí.

Šumava s dětmi

Šumava není jen místem pro dobrodruhy, horolezce nebo milovníky výšlapů a vysokohorských túr. Je to také místo pro rodiny s dětmi. Při dovolené na Šumavě nikdo nesmí vynechat hrad Kašperk, rozhlednu na Sedle nebo Stezku zlatokopů.

Hrad Kašperk

Hrad Kašperk je tradiční zastávkou a nabízí propojení krásné přírody s českou historií. Je jen na vás jakou cestu k hradu zvolíte, Je možné využít pěší trasu  ale také jízdu na kole. Nejméně náročný válet vás čeká po nejkratší cestě, která je dlouhá 3 kilometry a zvládnou ji i ti nejmenší.

Rozhledna Na Sedle

Pro rodinný výlet je také stvořená rozhledna na Sedle. Je usazená v krásné přírodě Šumavy a nabídne nezapomenutelný výhled do okolí a za dobrého počasí je vidět až do vnitrozemí naší země. Rozhledna je unikátní dřevěná stavba se 138 schody.

Představte dětem bizona

Kdo může říct, že viděl na vlastní oči bizona. Seznamte se s tímto zvířetem nedaleko obce Červená. Ke stádu bizonů se můžete dostat buďto vlastním autem, autem z půjčovny, ale také se můžete projít a využít turistické okruhy. Je jen na vás, jakou zvolíte trasu. Ať už vyberte jakoukoliv trasu, vždy bude cesta k bizonům spojená se zajímavým výletem.

Nesmíte vynechat šumavská jezera

Jedním z nejkrásnějších úkazů české přírody jsou rozhodně šumavská jezera. Kolem jezer vede několik okruhů, které vás dovedou například k Černému jezeru a také nesmíte vynechat Čertovo jezero, které je opředené pověstí, která děti jistě bude bavit. Vynechat nesmíte také Prášilské jezero. Nejde o nikterak náročné výlety, nicméně vy i děti při nich určitě oceníte turistický batoh se svačinou, vydatným zdrojem energie jsou například ořechy nebo ovoce.

Objevte Šumavu i z druhé strany

Šumavu nemusíte objevovat pouze z české strany, krásná místa na výlet i s dětmi jsou i na německé straně. Vyzkoušejte nejdelší stezku v korunách stromů na světě, která má začátek v Neuschönau. Nebo vycházkový okruh skrz oborou, kde žije divoká zvěř.

 

Přečtěte si také:

Výlet na Šumavu určitě nebudete litovat!

Spoznejte Kokořínsko

Objevte kouzlo Krkonoš i vy!Inspirujte se oblíbenými chatami