Objevte kouzlo Krkonoš i vy!

Krkonoše

Krkonoše si zamilují lyžaři i turisti. Každý si tu najde to své. Nejvyšší české pohoří zaujímá skoro 460 km². Najdete tu i Sněžku, jejíž vrchol dosahuje výšky 1603 m n. m. Je zajímavé, že včetně Sněžky, se v Krkonoších nachází 15 nejvyšších českých vrcholů. Pramení tady hned několik řek - Labe, Malé Labe, Mumlava, Úpa či Jizerka. 

Víte, že v Krkonoších panuje to nejdrsnější počasí v celé České republice? Průměrná teplota na Sněžce je 0,2 °C. 

Pokud sem pojedete s dětmi, pusťte si ještě předtím Krkonošské pohádky. Příběh vypráví o všemocném Krakonošovi, který chrání celou krkonošskou oblast před pytláky. Lidová vyprávění o Krakonošovi mají počátky už v 15. a 16. století.

Chata v Krkonoších

Jak lépe si užít Krkonoše než v krásné útulné chalupě? Existuje tolik míst, která stojí za návštěvu, že vám nebudou stačit ani 3 dny. Doporučujeme si naplánovat aspoň týden v pronajaté chatě, ze které na vás dýchne historie. V chatě zažijete nevídanou pohodu, soukromí a klid. Užijete si ji jak sami, ve dvojici, ale i jako rodina se psem. A pokud plánujete teambuilding, oceníte velký prostor poblíž přírody. 

Sněžka

Jak už jsme psali, Sněžka je se svojí výškou 1603 m nejvyšší horou ČR. Vrchol je rozdělen česko polskou hranici. Nahoru se dostanete na kole, pěšky nebo lanovkou. Nezapomeňte si s sebou vzít fotoaparát, protože se vám nahoře naskytne nádherný výhled do vzdáleného okolí. Zároveň nepodceňujte vybavení na túru. Jako dobrý základ doporučujeme přibalit trekové boty, kvalitní batoh, který pošetří vaše záda, termo triko, teplou bundu a čepici, ať se zahřejte a kvalitní trekingové hole.

Hora Sněžka

Úpské rašeliniště

Úpské rašeliniště je přírodní rezervace o ploše 73 ha nacházející se mezi Studniční horou, Hraničním hřebenem a Luční boudou. K procházce využívejte dřevěný chodník, je zakázané šlapat jinde. Těšte se na krásná rašelinná jezírka a bulty (vyvýšená místa). Historie rašeliniště začíná již v době ledové.

Sněžné jámy

Určitě se vydejte na průzkum místních sněžných jám. Čeká na vás malá jáma, která měří 550 m a velká jáma, která měří 800 m a má hloubku 200 metrů. Nezapomeňte si obout kvalitní boty, cesta není upravovaná. Další zajímavosti jsou ledovcová jezírka. 

Pančavský vodopád

Krkonoše skrývají nejvyšší český vodopád. Má úchvatných 148 metrů a najdete ho cca 1 km od Labské boudy. Dělí se na čtyři stupně, každý je v jiné výšce - 39 m, 36 m, 23 m a 20 m. Co se týká šířky, je proměnlivá. Může mít od 4 do 8 metrů. Z vyhlídkové terasy je krásný výhled na Lysou horu, Kozí hřbety a Kotel.

Pančavský vodopád

Přečtěte si také:

Vyrazte do nádherných Jizerských hor

Tipy na výlet s dětmi v Karlovarském kraji

Kam na výlet s dětmi v středních Čechách?

 Inspirujte se oblíbenými chatami