Objevte kouzlo Krkonoš i vy!

Krkonoše

Krkonoše si zamilují lyžaři i turisti. Každý si tu najde to své. Nejvyšší české pohoří zaujímá skoro 460 km². Najdete tu i Sněžku, jejíž vrchol dosahuje výšky 1603 m n. m. Je zajímavé, že včetně Sněžky, se v Krkonoších nachází 15 nejvyšších českých vrcholů. Pramení tady hned několik řek - Labe, Malé Labe, Mumlava, Úpa či Jizerka. 

Víte, že v Krkonoších panuje to nejdrsnější počasí v celé České republice? Průměrná teplota na Sněžce je 0,2 °C. 

Pokud sem pojedete s dětmi, pusťte si ještě předtím Krkonošské pohádky. Příběh vypráví o všemocném Krakonošovi, který chrání celou krkonošskou oblast před pytláky. Lidová vyprávění o Krakonošovi mají počátky už v 15. a 16. století.

Chata v Krkonoších

Jak lépe si užít Krkonoše než v krásné útulné chalupě? Existuje tolik míst, která stojí za návštěvu, že vám nebudou stačit ani 3 dny. Doporučujeme si naplánovat aspoň týden v pronajaté chatě, ze které na vás dýchne historie. V chatě zažijete nevídanou pohodu, soukromí a klid. Užijete si ji jak sami, ve dvojici, ale i jako rodina se psem. A pokud plánujete teambuilding, oceníte velký prostor poblíž přírody. 

Sněžka

Jak už jsme psali, Sněžka je se svojí výškou 1603 m nejvyšší horou ČR. Vrchol je rozdělen česko polskou hranici. Nahoru se dostanete na kole, pěšky nebo lanovkou. Nezapomeňte si s sebou vzít fotoaparát, protože se vám nahoře naskytne nádherný výhled do vzdáleného okolí. Přibalte si trekové boty, teplou bundu a čepici, ať se zahřejte. 

Hora Sněžka

Úpské rašeliniště

Úpské rašeliniště je přírodní rezervace o ploše 73 ha nacházející se mezi Studniční horou, Hraničním hřebenem a Luční boudou. K procházce využívejte dřevěný chodník, je zakázané šlapat jinde. Těšte se na krásná rašelinná jezírka a bulty (vyvýšená místa). Historie rašeliniště začíná již v době ledové.

Sněžné jámy

Určitě se vydejte na průzkum místních sněžných jám. Čeká na vás malá jáma, která měří 550 m a velká jáma, která měří 800 m a má hloubku 200 metrů. Nezapomeňte si obout kvalitní boty, cesta není upravovaná. Další zajímavosti jsou ledovcová jezírka. 

Pančavský vodopád

Krkonoše skrývají nejvyšší český vodopád. Má úchvatných 148 metrů a najdete ho cca 1 km od Labské boudy. Dělí se na čtyři stupně, každý je v jiné výšce - 39 m, 36 m, 23 m a 20 m. Co se týká šířky, je proměnlivá. Může mít od 4 do 8 metrů. Z vyhlídkové terasy je krásný výhled na Lysou horu, Kozí hřbety a Kotel.

Pančavský vodopád

Přečtěte si také:

Vyrazte do nádherných Jizerských hor

Tipy na výlet s dětmi v Karlovarském kraji

Kam na výlet s dětmi v středních Čechách?

 Inspirujte se oblíbenými chatami