Nádherná místa v Třeboni

Třeboň – lázeňské a rekreační město s památkovou rezervací, které se nachází mezi rybníky Svět a Rožmberk. Zde poznáte tu pravou krásu Jižních Čech. Neváhejte a vydejte se sem na výlet.

Zámek Třeboň

Renesanční zámek stojí na jihozápadní straně historického centra města. Patří k největším zámeckým komplexům v České republice. Najdeme v něm přes 100 místností. Zámek je ve vlastnictví státu, ale nemusíte se bát, je volně přístupný pro veřejnost. Vybrat si můžete ze tří prohlídkových tras – Rožmberských renesančních interiérů, Soukromých Schwarzenberských interiérů nebo konírny, psí kuchyně a kasematy.

Schwarzenberská hrobka

K Schwarzenberské hrobce se dostaneme krátkou procházkou po břehu rybníka Svět, dovede nás tam turistická trasa. Hrobka stojí uprostřed anglického parku. Je postavena v pseudogotickém stylu podle vzoru italského Campo Santo. Prohlídka hrobky vám zabere přibližně hodinu a rozhodně stojí za to.

Rybník Svět

Rybník Svět je sedmým největším rybníkem Třeboňska. Jeho rozloha čítá 215 ha. Byl založen Jakubem Krčínem z Jelčan v letech 1571–1573. Po převážné části hráze vede pěší cesta lemovaná vzrostlými duby, která přímo vybízí k procházce. Rybní Svět se dá také objet na kole. Pokud se takto rozhodnete čeká vás příjemná vyjížďka dlouhá okolo 15 km. Kdo má rád projížďky na lodi, neměl by vynechat vyhlídkovou plavbu po rybníce. Vyjížďka vám zabere 50 minut, lodě vyjíždějí v sezóně každou celou hodinu od 9 do 17 hodin.

 
 

Pivovar Regent

Milovníci piva by neměli vynechat prohlídku pivovaru Regent a samozřejmě nějaké to pivo ochutnat. Pivovar byl založen již v roce 1379 a je plynule začleněn do historického jádra města Třeboně. Během zhruba 70minutové prohlídky se seznámíte s nejdůležitějšími částmi provozu jako je varna nebo podzemí, kde pivo dozrává. Součástí prohlídky je také ochutnávka, pokud vám pivo Regent zachutná můžete si ho zakoupit v místní prodejně.

Bertiny lázně

Bertiny lázně – prvotřídní lázně s tradicí již od roku 1883. Nacházejí se v těsné blízkosti historického centra města Třeboň. Specializují se na léčbu pohybového aparátu, ale pokud si chcete dopřát odpočinek a nepotřebujete léčebný pobyt, není to problém. Do Bertiných lázní si můžete zajít třeba jen na jednu proceduru. Vybrat si můžete hned z několika typů masáží.

 

Přečtěte si také:

Poznejte krásy Hluboké nad Vltavou

Průvodce nejkrásnějšími rozhlednami v ČR

Na Šumavě je krásně za každého počasíInspirujte se oblíbenými chatami