Na co nezapomenout v Hluboké nad Vltavou?

Poznejte krásy Hluboké nad Vltavou

Přemýšlíte nad tím, jak byste mohli strávit hezký víkend v Jižních Čechách? A už jste navštívili Hlubokou nad Vltavou? Že, ne? Tak hurá do toho. Hluboká nad Vltavou nabízí několik možností, jak trávit volný čas s vaší rodinou.

Zámek Hluboká

Zámek Hluboká patří k nejvyhledávanějším zámkům v České republice. Najdeme ho v severním okraji budějovické rybniční pánve. Původně královský hrad založil král Přemysl Otakar II. Již ve 13. století. Zámek Hluboká vypadá jako z pohádky, a to nejen zvenku. Rozhodně doporučujeme nahlédnout i do interiérů. Vybrat si můžete hned z několika prohlídkových okruhů, za prohlídku jistě stojí reprezentační sály nebo soukromé apartmány. Otevírací dobu zámku lze jednoduše zjistit na oficiálních stránkách zámku Hluboká. Po prohlídce zámku doporučujeme procházku v přilehlých zámeckých zahradách. Zvláště v jarních a letních měsících je to opravdu krásný zážitek.

Zoologická zahrada

Až budete mít dost architektury vydejte se s vaší rodinou do zoologické zahrady. Najdete ji v blízkosti Hluboké nad Vltavou, nedaleko zámku Ohrada. Leží na břehu Munického rybníka a je odsud krásný výhled na zámek Hluboká. Prohlédnout si zde můžete přes 300 druhů zvířat, která žijí na ploše 4,5 ha. Na jaká zvířata se můžete těšit? Tak například na vydru říční, tygra ussurijského, pestrobarevné ptactvo nebo losa evropského.

Golf

Milovníci golfu si v Hluboké přijdou na své. Golfové hřiště se tu rozkládá v Schwarzenberském zámeckém parku pod zámkem Hluboká v nádherném přírodním prostředí. Na ploše 68 ha najdete 27 jamek, velký driving range a útulné klubové zázemí. Těšit se také můžete na vodní kanály, vodní jezírka, biotopy a písečné bunkry.

Kam za koupáním

V horkých letních dnech oceníte ochlazení u městského koupaliště. Koupaliště je otevřeno od června každý den od 10 do 19 hodin. Najdeme zde velký bazén s tobogánem a masážními lůžky, malý bazén se skluzavkou a vodním hříbkem, sprchy, šatny a skříňky pro uschování cenností. Zahrát si zde můžete stolní tenis, beachvolejbal a nebo se jen v klidu opalovat na velké travnaté ploše u řeky Vltavy.

 

Přečtěte si také:

Plánujete výlet v Beskydech? Poradíme Vám!

Hrady a zámky v ČR | Průvodce 2023

Jak vybrat chatu u vody

 Inspirujte se oblíbenými chatami