Vylety v Hluboké nad Vltavou a okolí pro dospělé i děti

Přemýšlíte nad tím, jak byste mohli strávit hezký víkend v Jižních Čechách? A už jste navštívili Hlubokou nad Vltavou? Že, ne? Tak hurá do toho. Hluboká nad Vltavou nabízí několik možností, jak trávit volný čas s vaší rodinou.

Zámek Hluboká

Zámek Hluboká patří k nejvyhledávanějším zámkům v České republice. Najdeme ho v severním okraji budějovické rybniční pánve. Původně královský hrad založil král Přemysl Otakar II. Již ve 13. století. Zámek Hluboká vypadá jako z pohádky, a to nejen zvenku. Rozhodně doporučujeme nahlédnout i do interiérů. Vybrat si můžete hned z několika prohlídkových okruhů, za prohlídku jistě stojí reprezentační sály nebo soukromé apartmány.

Otevírací dobu zámku je od května do konce srpna stanovená na 9 až 17 hodin. Otevřeno je denně, kromě května a června, protože je v pondělí zavřeno. Po prohlídce zámku doporučujeme procházku v přilehlých zámeckých zahradách. Zvláště v jarních a letních měsících je to opravdu krásný zážitek. Kolik zaplatíte za vstup? To se liší podle vybraného okruhu, ale připravte se na cca 140 Kč až 280 Kč za dospělého. Ostatní ceny zjistíte při nákupu online vstupenek.

Zoologická zahrada

Až budete mít dost architektury vydejte se s vaší rodinou do zoologické zahrady. Najdete ji v blízkosti Hluboké nad Vltavou, nedaleko zámku Ohrada. Leží na břehu Munického rybníka a je odsud krásný výhled na zámek Hluboká. Prohlédnout si zde můžete přes 300 druhů zvířat, která žijí na ploše 4,5 ha. Na jaká zvířata se můžete těšit? Tak například na vydru říční, tygra ussurijského, pestrobarevné ptactvo nebo losa evropského.

Od června do srpna je otevřeno od 8:30 do 19. Co se týká vstupného, zaplatíte 150 Kč za dospělého, 110 Kč za dítě do 15 let a 120 Kč za seniora a studenta. Děti do 90 cm mají vstup zdarma.

Golf

Milovníci golfu si v Hluboké přijdou na své. Golfové hřiště se tu rozkládá v Schwarzenberském zámeckém parku pod zámkem Hluboká v nádherném přírodním prostředí. Na ploše 68 ha najdete 27 jamek, velký driving range a útulné klubové zázemí. Těšit se také můžete na vodní kanály, vodní jezírka, biotopy a písečné bunkry.

Na výběr máte z 18 jamkového hřiště a 9 jamkového veřejného hřiště. Včetně toho si lze koupit i 9 jamek na 18 jamkovém hřišti. Ceny pro dospělého se pohybují v pondělí až čtvrtek od 390 Kč do 1390 Kč. V pátek až neděli si připlatíte 100 Kč až 200 Kč. Samozřejmě je i zde možné uplatnit slevu pro studenta, dítě, OZP, mládež nebo seniora.

Kam za koupáním

V horkých letních dnech oceníte ochlazení u městského koupaliště. Koupaliště je otevřeno od června každý den od 10 do 19 hodin. Najdeme zde velký bazén s tobogánem a masážními lůžky, malý bazén se skluzavkou a vodním hříbkem, sprchy, šatny a skříňky pro uschování cenností. Zahrát si zde můžete stolní tenis, beachvolejbal a nebo se jen v klidu opalovat na velké travnaté ploše u řeky Vltavy.

Za vstup zaplatíte 100 Kč za dospělého, 10 Kč za děti do 6 let a 50 Kč za děti od 6 let do 15 let. Osoby nad 70 let mají vstup zdarma.

České dědictví UNESCO - Holašovice

Obec Holašovice se vyskytuje v písemných dokumentech již okolo 13. století. O 3 století později, na začátku 16. století, se sem dostal mor a vyhladil většinu obyvatelstva. To nahrálo do karet Němcům, kteří se sem přemístili a za druhé světové války zařídili, aby se Holašovice připojily k říšskému území. Češi zde poměrně dlouhé období nebyli, to až po válce v roce 1946, kdy se místo vyprázdnilo a mohlo se začít s různými opravami. 

Právě opravy a ne zběsilé stavění má za následek nádherné původní budovy a jedinečný vzhled, který si v roce 1998 vysloužil vstupenku do UNESCO. Jestliže je to vaše první návštěva, naprosto vás nadchnou dochovalé středověké budovy, branky, vjezdy, stodoly, hostinec, sýpky a zajímavý štukovaný dekor v selském baroku

Díky dobré lokalitě je obec jednoduše dostupné i pro cyklisty, což znamená parádní výlet na kole z Hluboké nad Vltavou.

Za dobrodružstvím na ferratu

Chcete probudit svaly a zažít trochu adrenalinu? Na Ferrata Hluboká to zvládnete dokonce i s rodinou. Díky obtížnosti B si lezení vyzkouší i děti od 6 let a méně zdatní lezci. Kromě toho tu je i obtížnost B/C a C/D, takže se připravte na pořádnou výzvu o délce až 400 metrů. 

Při lezení potřebujete speciální vybavení, to si můžete půjčit v 8 km vzdáleném Sportovně relaxačním areálu. Záloha je 2000 Kč a samotné vypůjčení 350 Kč.

Místní ferrata je volně přístupná, ale můžete jim přispět na provoz a údržbu i pro ostatní dobrodruhy.

Přečtěte si také:

Plánujete výlet v Beskydech? Poradíme Vám!

Hrady a zámky v ČR | Průvodce 2023

Jak vybrat chatu u vody

 Inspirujte se oblíbenými chatami