Kam vyrazit v Beskydech na výlet

Beskydy jsou především hory, a tak je škoda se na vrcholky nepodívat a nabízí se jich celá řada. Oblast Beskyd je známá svými hlubokými údolími a velkým převýšením hor. Díky rozmanitému terénu si můžete zvolit od nejnáročnějších po nenáročné turistické a cyklistické trasy. Nenáročné trasy zvládnou projít maminky s kočárky i straší lidé s trekingovými holemi. Mezi nejznámější patří Pustevny, Ondřejník, Kozubová, Pulčín nebo Velký Javorník či Prašivá.

Lysá Hora

Dovolená v Beskydech musí být spojená s výšlapem na Lysou horu. Je to nejvyšší hora Beskyd (1 323 m) a na jejich vrchol vede několik tras. Jestli si vyberete naučnou stezku nebo silnici pro cyklisty je jen na vás. Ale na vrchol musíte dojít, výhled stojí za to. Cestou potkáte spoustu odpočívadel, studánek i různých pomníků. Cesta nahoru na horu tak rychle utíká.

S dětmi do Beskyd

Zábavní areály

Beskydy jsou místo plné zábavy, kde se děti rozhodně nudit nebudou. Jedním z míst, kam se rozhodně s dětmi vyplatí jet, když už budete v Beskydech je Areál Mosty u Jablunkova. Ten v zimě nabízí tři sjezdovky a snowpark a v létě horskou vozíkovou dráhu, trampolíny lanové centrum, dětský park, horské koloběžky nebo paintball, pro milovníky vody je v jeho blízkosti miniaquapark.

Zábavu pro malé i velké nabízí také Zábavní park Galaxie ve Zlíně. Tady se děti náležitě vyblbnou. Mohou využít různé průlezky a šplhání. Zábava na děti čeká v Tarzanii na úpatí Radhoště. Návštěvu tohoto parku můžete spojit s nenáročnou túrou po hřebeni z Pusteven ke kapli na samém vrcholu Radhoště. Na cestu se můžete vydat i s kočárkem a tento válet jistě stojí za to. Protože Pustiny jsou jedním z nejznámějších míst v Beskydech.

Máte zvídavé děti?

Mají vaše děti raději zajímavá místa, kde se něco dozví než skákání na trampolíně? Pak je můžete vzít do jedné z hvězdáren, které jsou ve městech Vsetín, Český Těšín, Třinec a ve Valašském Meziřící.

Pro malé i velké kluky je jako stvořené muzeum Tatra v Kopřivnici. Zde jsou auta, letadla i legendární tatrovky, které se zúčastnily závodu Paříž – Dakar. Kousek od Kopřivnice je krásné město Štramberk, které zabaví celou rodinu. Jedná se o horské městečko, kde je známá Štramberská vyhlídková věž Trúba.

Pro milovníky vody

Beskydy nejsou pouze hory, ale také vodní přehrady, koupaliště a aquaparky. Zařaďte do své dovolené v Beskydách vodní hrátky. Půjčte si šlapadla, lodičky nebo s celou svou rodinou vyjeďte za tobogány a skluzavkami. Za vykoupání jistě stojí vodní nádrž Olešná, Karolinka nebo Baška.

Vodní přehrada Větřkovice

Vodní přehrada Větřkovice je přírodní koupaliště s travnatou pláží s možností chytat ryby. Je zde možnost půjčení lodiček a vodních šlapadel. U přehrady je sezónní restaurace a dětské hřiště. U přehrady je parkoviště.

Koupaliště Frýdlant

Koupaliště ve Frýdlantě nad Ostravicí má vyhřívaný venkovní bazén, dětské brouzdaliště, tobogán a travnatou pláž spolu se sportovním hřiště pro volejbal nebo nohejbal. Na koupališti je občerstvení, sprchy, šatny a sociální zařízení.

Aquapark Frenštát pod Radhoštěm

Moderní aquapark ve Frenštátě pod Radhoštěm je zábava pro celou rodinu. Na děti zde čekají vodní atrakce jako skluzavka, proudový kanál, vodní hřib, šplhací síť nebo chrlič vody. Pro plavce je tady víceúčelový a plavecký bazén. Jedná se o venkovní aquapark a pláže jsou tu travnaté. Sportovní nadšenci si zde mohou zahrát stolní tenis nebo beach volejbal.

Aquapark Olešná

Olešná je nejen krásná přehrada, ale také komplex aquaparků pro aktivní i relaxační odpočinek. Komplex se nachází v krásném prostředí přehrady a nabízí výhled na panorama Beskyd a Lysou horu. Můžete si vybrat zda navštívíte letní nebo krytý aquapark.

Letní aquapark Olešná patří mezi největší a nejmodernější vodní parky v ČR a o zábavu je tu rozhodně postaráno. „Vyblbnout se“ můžete na tobogánech, skluzavkách, užít si masážní hlavice nebo začít něco netradičního v podání večerního koupání s laserovou show. V aquaparku si můžete zacvičit a vyzkoušet si aqua-aerobik, spinning open air nebo si zahrát volejbal či beach volejbal.

Krytý Aquapark Olešná je ideálním místem pro ošklivé počasí. Zábavu si zde najdou děti i rodiče. Netradiční atrakce jako divoká řeka nebo tobogán s videoprojekcí či prodový kanál zaujmou každého. Rozhodně se vyplatí navštívit saunový svět se 4 typy saun.

Přečtěte si také:

Nejkrásnější vodní nádrže v ČR

České zoo aneb jakou navštívit? Poradíme

Kouzelné České středohoří

 Inspirujte se oblíbenými chatami