Užijte si Silvestra na horách

Silvestr na horách je pro některé tradice, jiné pak něco nepřestavitelného. Záleží na tom, zda jste milovníkem sněhu, zimy a zimních sportů, pokud ano, pak rozhodně Silvestra naplánujte na horách. Přes den si užijete zábavu a sjezdovkách a večer pak v barech na svazích s dobrým pitím a příteli nebo rodinou. Inspirujte se místy, kde můžete oslavit příchod nového roku.

Bude sníh?

U českých hor je se sněhem vždy menší problém. Některé české zimy byly tak teplé, že ani kvalitní zasněžování nemohlo a sjezdovky tak byly opuštěné. V posledních letech se ale už není čeho obávat, většina velkých skiareálů je kvalitně vybavená zasněžovací technikou a když není sníh přírodní, doplní ho sníh umělý.

O zábavu postaráno

Lyžařská střediska jsou na období Vánoce, Silvestra a také jarních prázdnin vždy dokonale připravená. Pro návštěvníky jsou přichystané nejrůznější akce, slavnosti a samozřejmě silvestrovské párty. Po inspiraci v zahraničí se na horách v tento čas pořádají koncerty, lyžařské show, ohňostroje a další formy zábavy.

Chata pro rodinu i přátele

Jelikož je Silvestr na horách oblíbený, tak je potřeba ho začít plánovat s dostatečným předstihem. Prvním krokem je výběr ubytování. Pokud vás pojede celá parta nebo celá rodina pak se rozhodně vyplatí si pronajmout celou chatu někde na svahu nebo v jeho blízkosti.

Na chatě pak může proběhnout klidná, ale také divočejší silvestrovská party plná her, zábavy a hudby. Pronájem celé chaty vyřeší problém se sousedy a hudba tak může hrát nahlas, ale také se může udělat vlastní ohňostroj a celkově si užít sníh i v noci.

S dětmi na Lipno

Chcete oslavit Silvestra i s celou rodinou na horách? Pak vyrazte na Lipno, to je pro děti přímo stvořené. Na Lipně jsou sjezdovky mírné, široké a na jejich vrcholky vás vyvezou tři pohodlné sedačkové lanovky. Navíc na Skiareálu Lipno je zcela zdarma velké výukové hřiště  a samozřejmostí jsou profesionální instruktoři.

Výuková hřiště jsou vybavená pojízdnými koberci, takže se malí i velcí začátečníci nemusí hned bát kotvy nebo jiného vleku. Děti si také mohou najít zábavu ve Foxparku, do kterého je vstup zdarma.

Slavný Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn je natolik oblíbené středisko, že tady oslavit silvestra je prakticky nemožné. Aby se vám to povedlo, je potřeba začít ho řešit minimálně rok dopředu. Další variantou je se ubytovat kousek do skiareálu a na vyhlášené sjezdovky dojíždět.

A proč je Špindl tolik vyhlášený? Je to pro jeho vždy dokonale připravené sjezdovky, které nabízejí všechny obtížnosti a dokáží tak uspokojit každého lyžaře nebo snowboardistu. Pro “prknaře” jsou ve Špindlu snowparky a zkrátka nepřijdou ani běžkaři, na které čekají dlouhé upravené trati.

Největší v Krušných horách

Klínovec patří mezi nejlepší lyžařská střediska u nás. Nachází se u hranic s Německem a vzdálenost od Prahy je 120 km. Klínovec má kvalitní služby ve formě občerstvení, ApresSki barů, lyžařských škol, dětských parků a koutků a samozřejmě půjčoven.

Na Klínovci si můžete zajezdit na 18 km sjezdovek se 4 lanovkami, 5 vleky a 3 lyžařskými pásy v dětských parcích. Obrovskou výhodou lanovek jsou oranžové kryty, které lyžaře chrání před zimním studeným větrem.

Přečtěte si také:

6 nej českých sjezdovek

Jak pronajmout chatu v roce 2023

Jak si co nejvíce užít Krušné hory? Prozradíme vám to

 


Inspirujte se oblíbenými chatami