Poznejte Český Krumlov a okolí

Český Krumlov si na první pohled zamilujete a jestli se vám líbí historické centrum Prahy, pak se vám bude líbit i centrum Českého Krumlova. Díky různěvedoucím středověkým uličkám, zámku a řece Vltavě se právě Českému Krumlovu říká malá Praha a je toho daleko více, co mají tato dvě města společného.

Zámek a otáčivé hlediště

Co musíte v tomto městě vidět je hrad a zámek s krásnou věží. Při prohlídkách se rozhodně nudit nebudete. Při prohlídce interiérů se prochází Maškarním sálem, zámeckým divadlem a jednou z nejzachovalejších barokních scén na světě.

Ke krumlovského zámku neodmyslitelně patří medvědi, které na zámku žijí už z dob posledních Rožmberků. Navštívit je také možné lapidárium, Plášťový most a také zámeckou zahradu s jedinečným přírodním divadlem s otáčivým hledištěm.

Otáčivé hlediště je světový unikát a nachází se v zahradě Státního hradu a zámku Český Krumlov. Jedinečnou atmosféru otáčení dodává také prostředí, které je tvořené zámeckou zahradou a letohrádkem Bellarie.

Kde se objevují planetky?

Kleť je nejvyšší horou Blanského lesa a je součástí Šumavského podhůří. Nachází se 6 km od Českého Krumlova a je to krásné místo na celodenní výlet. Jednak proto, že je to procházka krásnou přírodou a také je na vrcholu hory nejstarší kamenná rozhledna v Čechách. Jmenuje se Josefova věž a spolu s ní je na hoře také Tereziina chata – roubená horská chata s restaurací , která je zařazena do mezi kulturní památky.

Cestou na vrchol hory se rozhodně zastavte u nejvýše položených slunečních hodin v Čechách a nelze přehlédnout televizní vysílač pro jižní Čechy, který je vysoký 175 metrů a byl na hoře postavený v roce 1978. Za návštěvu také stojí hvězdárna, která je kousek pod vrcholem a patří mezi světovou špičku v oblasti zkoumání planetek.

Klášter Zlatá Koruna

Klášter Zlatá Koruna je rozsáhlý cisterciánský klášter a patří k největším a nejzachovalejším klášterům na našem území. Byla založený v roce 1263 českým králem Přemyslem Otakarem II. Gotický klášter se stavěl více jak 100 let a postupně byl ještě rozšiřován. Zrušen byl až v roce 1785 Josefem II. Dnes je klášter přístupný veřejnosti a je v něm umístěná expozice jihočeského písemnictví.

Zábava na Lipně

Lipenské jezero je vzdálené od Českého Krumlova pouze 22 km a patří k velkým lákadlům při návštěvě Českého Krumlova. Jezero je oblíbené pro své všestranné využití. Zábavu si zde najdou jak rekreanti, tak i rybáři, turisti a milovníci letních i zimních sportů.

Jezero Lipno je vhodné pro každého, každý si zde najde zábavu a aktivity, které vyplní jeho volný čas a nezáleží na ročním období. Celoročně se mohou návštěvníci věnovat pěší turistice, cykloturistice, v létě pak vodním sportům a koupání, na podzim houbaření a v zimě lyžování, snowboardingu nebo bruslení.

Lipno je na turisty náležitě připravené a není tak problém najít zde ubytování a restaurace.
 

 

Vodácký Vyšší Brod

Vyšší Brod bylo místo známé pro výrobu vorů plujících po Vltavě směrem do Prahy. V současné době je Vyšší Brod výchozí místo pro vodáky, kteří se rozhodli pro sjetí Vltavy. Při zastávce tohoto města nesmíte vynechat gotický kostel sv. Bartoloměje, radnici a kašnu a samozřejmě klášterní komplex založený Vokem z Rožmberka v roce 1259, který dnes slouží řeholníkům.

V areálu kláštera je kostel Nanebevzetí P. Marie, Poštovní muzeum, kaple sv. Anny a v mariánské kapli obraz Vyšebrodské madony. Komplex je opravdu rozsáhlý, také se v něm nachází Vyšebrodská knihovna s více jak 70 tisíci vzácnými knihami, obrazárna a rajská zahrada.

Informace v souvislosti s šířením nemoci Covid-19

Vážení zákazníci,
Nouzový stav v ČR skončí 17.5.2020, nicméně pro nás je směrodatný plán uvolňování restrikcí, konkrétně povolení poskytování ubytovacích služeb, které je dle nových informací Ministerstva zdravotnictví stanoveno na 25.05.2020.

Veškeré zakoupené pobyty s datem nástupu po 25.05.2020 a dále budou realizovány dle standardních podmínek.

Veškeré pobyty s nástupem od 1.5. do 25.5.2020 budou řešeny individuálně, dle nových či přetrvávajících nařízení vlády.

Vždy cca. týden před nástupem budeme informovat dotyčné klienty a pronajímatele ohledně eventuelního zrušení pobytu. Následná situace bude řešena individuálně buď změnou termínu na pozdější, nebo vrácením peněz.

Děkujeme za pochopení, o všech dalších novinkách vás budeme pravidelně informovat.