Kam na výlet s dětmi v Praze? Máme pro vás 6 skvělých tipů

Praha

Co dělat v praze? Do článku jsme pro vás našli a sepsali místa, která se hodí pro aktivní i klidnější rodiny. Výlet v Praze není automaticky jen Pražský hrad, existuje tu nespočet zajímavých míst. Z vybraných 6 lokalit si alespoň 1 zamilujete, slibujeme.  

Výlety do Prahy neznamenají jen hluk, shon a stres. Vyhněte se obchodním centrům a zamiřte radši na místa z našeho seznamu. A co ubytování? Hotel, Airbnb nebo snad něco jiného? V Praze a okolí jedině chata nebo chalupa. Soukromí, ticho a nádherné prostředí si vás získá na první otevření dveří. 

Za vodními hrátkami do Aquaparku Čestlice

Zbožňujete vodu a vaše děti také? Už vás biotopy a rybníky moc nelákají? Navštivte Aquapalace Praha, kde na vás na rozloze víc než 9 150 m2 čeká nepřeberné množství vodních atrakcí. Tobogány, skluzavky, divoká řeka, bazény nebo barevný Palác pokladu vás zabaví na mnoho a mnoho hodin. Ať už přijdete s mladšími nebo staršími dětmi, každý si najde to své, protože zdejší nabídka je opravdu více než široká. Až přijde únava, odpočiňte si ve vířivce, sauně nebo si dejte šlofíka na lehátku. Samozřejmostí je i možnost se občerstvit a osvěžit v 9 různých barech. Útrata se vám zapisuje na pásek a platí u východu. 

Svištíme!

Adrenalin z rychlé jízdy zažijete na bobové dráze Prosek. Za jednu jízdu zaplatíte 80 Kč, děti do 100 cm mohou jet s doprovodem zdarma. Trasa měří neuvěřitelných 780 m a převýšení je skoro 45 m. Těšte se na 9 zatáček, z nichž dvě mají 360° a tvoří “osmičku”. Pokud se na dráhu vydáte v zimě, přibalte rukavice. Hned v areálu najdete restauraci, takže se můžete po před výkonem posilnit. 

Bobová dráha Prosek

Zdroj: www.bobovadraha.cz

Padesát hektarů čisté radosti

Zvířata děti silně fascinují. Pokud jste s nimi nenavštívili pražskou Zoo, o hodně přicházíte. Zoo je otevřená přes 90 let, a momentálně je ředitelem Miroslav Bobek. Prohlédnout si můžete skoro 5500 zvířat a z toho 700 druhů. Připraveno je nejméně 150 expozic, pokud hledáte místo, kde strávit den, je Zoo Praha ideálním místem. Pokud jste zdaleka, zvolte jako dopravní prostředek vlak. Vystupte na hlavním nádraží, dojeďte metrem na Nádraží Holešovice a odtamtud už jede autobus 112 nebo 234. Děti určitě ocení výlet lodí nebo parníkem z Rašínova nábřeží - cesta trvá asi 75 minut. Nezapomeňte ani na chlupatého člena rodiny, stačí mu nasadit náhubek, vodítko a koupit speciální vstupenky.

Dlouhá procházka plná zeleně

Rozkvetlé stromy, zeleň a příjemná dlouhá procházka. Takový je Petřín v létě a (hlavně) na jaře. Když vychytáte období rozkvetlých třešní, ocitnete se ve voňavé pohádce. Nahoru se dostanete buď různými cestičkami z Kinského zahrady u zastávky Újezd nebo lanovkou. Lanová dráha jezdí po celý rok, nepřístupná je při plánovaných revizích (data najdete na oficiálních stránkách). V horní části se nachází Petřínská rozhledna, růžový sad, zahrada Květnice a zrcadlové bludiště. V dolní části pak najdete dětské hřiště Seminářská zahrada.

Petřínská rozhledna

Vzdělání je zábava

Preferujete nenásilné vzdělávání? Zajděte do Planetária Praha. Na největší české ploše - kupoli - o průměru 23,5 m se promítá obraz v kvalitě 8K, což znamená, že se během vteřiny přeneste do vesmíru. A je to nejen největší česká plocha, ale patří i mezi největší na světě (větší jsou jen v USA, Asii a Rusku). Krásnou podívanou je interaktivní výstava, prohlídka noční oblohy a 4D simulátory. Samozřejmostí jsou i zajímavé přednášky - pro děti i dospělé. Za vstupné pro rodinu zaplatíte příjemných 360 Kč.

Potrápit soutěživého ducha

Na Žižkově se skrývá zajímavé hřiště na minigolf Tower Park. Je vybaveno 18 jamkami pro profesionální i rekreační využití. Otevřeno je po celý rok - v létě jako minigolf, v zimě jako ice arena. Místo je skvělé i pro teambuildingové akce. Po hře si můžete zajít do restaurace, nebo si udělat piknik na louce.

Kromě Tower Parku si vyhraďte čas i na Black Light Mini Golf. Tmavě vymalované hřiště osvětlují neonové barvy, což z něj činí nejen zábavu, ale i zážitek. Kromě 18 jamek si můžete zahrát ping pong, arkádové hry, kulečník, fotbálek a jiné stolní hry.  

 Inspirujte se oblíbenými chatami