Domek Orlické hory a předhůří - Česká Třebová VC 0198

Městská vilka z doby první republiky, která prošla rekonstrukcí v r. 1991, funguje jako dokonalý stroj času. Ideální místo pro všechny, kteří se touží alespoň na okamžik vypravit do minulosti a… Více informací

 • 5 osob
 • 2 ložnice
 • Pes povolen
 • Dětská postýlka
 • Pro děti
 • Pračka
 • Vlek do 5km
 • Restaurace do 1 km
 • Pro Robinsony
 • Bez účasti pronajímatele
 • Oplocený pozemek
 • Popis ubytování

  Popis ubytování

  Městská vilka z doby první republiky, která prošla rekonstrukcí v r. 1991, funguje jako dokonalý stroj času. Ideální místo pro všechny, kteří se touží alespoň na okamžik vypravit do minulosti a zakusit, jak se žilo za dob našich babiček a dědů bez technologií 21. století. Tady, obklopeni starožitnostmi ve stylu art deco, nenajdete televizi ani Wi-Fi signál, ale spousty artefaktů, u kterých si budete lámat hlavu, k čemu našim předkům sloužily.
  V přízemí se nachází obývací místnost s jídelním stolem a židlemi, 2 polstrovanými křesly, jednolůžkem standardní délky 2 metry, kredencí, mikrovlnnou troubou a kávovarem. Z obýváku se vchází do ložnice, která je částečně původní ze 30. let a proto i délka manželské postele je 185 cm (!). Jedna peřina je duchna, druhá prošívaná deka (nevhodné pro alergiky). Dále tu je posezení na dvou dřevěných polokřeslech u kávového stolku a děti tu čeká police s hračkami, které toho už hodně pamatují :). Na druhé straně přízemí je kuchyně vybavená el. sporákem s troubou, lednicí s mrazákem, rychlovarnou konvicí a běžným kuchyňským vybavením. V místnosti lze přitopit kamínky Kabor na dřevo, které je připraveno venku a v šupně. Kuchyní se prochází do koupelny s vanou, umyvadlem, elektrickým bojlerem na ohřev vody a pračkou. Samostatné WC na chodbě.
  V horním patře je druhá obývací místnost s jednolůžkem, rozkládacím křeslem (na obou se vyspí i vyšší jedinci), pracovním stolem a almárkou se skleníkem, ve které je několik "historických zastavení" - koutek s historickými světelnými zdroji, dědovo šuple se spoustou překvapení, sbírka starých odznaků. Odpočívadlo na chodbě před místností nabízí čtecí koutek s dobovými časopisy a vyhlídkou na zahradu. Ve špajzu lze obdivovat nejrůznější kuchyňské elektrické přístroje z průběhu 20. století.
  Ve sklepě zkuste, jestli je pivo lépe vychlazené na 7. nebo 8. schodu.
  Za domem je dvorek s posezením, slunečníkem a malým grilem, do šupny lze pohodlně zaparkovat kola a lze si tam případně vyrobit nějakou drobnost u původního ponku. Z rozlehlé svažité zahrady se vzrostlými ovocnými stromy je úžasný výhled na domky rozsypané v údolí a protilehlý lyžařský svah Peklák.

  Součást ubytování

  • Levné chaty
  • S mazlíčkem
  • Horské chaty k lyžování
  • Chaty na víkend

  Poznámka k ubytování

  Domácí zvířata povolena bez poplatku. Spotřeba el. energie do 50 kWh v ceně. Dům je určen pro letní období, pro chladné večery je případně k dispozici el. přímotop a troje akumulační kamna. Zapnutí akumulaček lze domluvit na místě. Nahřívání a následné topení vychází orientačně na 450,- Kč/noc. Dětská dřevěná postýlka na vyžádání. Všechny přikrývky a polštáře jsou péřové (nevhodné pro alergiky). Pronajímatel nevyžaduje kauci. Objekt je vhodný pro 5 osob a 1 miminko. Parkování pro 1 auto přímo před domem.

  Cena

  Letní sezóna Zimní sezóna Svátky a silvestr
  Týden 9 498 Kč Týdení pobyty nejsou dostupné Vánoční pobyt není dostupný
  Víkend 4 278 Kč Víkend 4 278 Kč Silvestrovský pobyt není dostupný
 • Popis polohy

  Popis polohy

  Ve východních Čechách, v podhůří Orlických hor, v městské čtvrti Česká Třebová - Parník. Vilka se zahradou se nachází v kopci, ze kterého máte výhled na město jako na dlani. Na protějším svahu se nachází známý ski areál Peklák (2 km), který slouží mimo zimní sezónu jako bike park s traily o celkové délce 22 km pro jezdce všech úrovní, s půjčovnou kol a cykloservisem. Na vodu se můžete vydat do Ústí n. Orlicí (11 km) na řeku Tichou Orlici, jejíž dolní tok je nenáročný a vhodný i pro rodiny s dětmi. Pokud preferujete poznávat okolní kopcovitou krajinu po svých, pak jistě využijete husté sítě značených turistických tras. Dům je ideální základnou pro cyklisty, protože 50 metrů pod domem probíhá cyklostezka, která vás jedním směrem dovede do Ústí nad Orlicí nebo opačným směrem ke Svitavám či do blízké Litomyšli. Cyklobusy usnadní podniknout výpravy i do podhůří Orlických hor či objevit vesničky v blízkém okolí. Do lesa se spoustou borůvek je to přes pole 2 km.
  Za návštěvu určitě stojí samotné historické centrum města Česká Třebová, které je památkovou zónou, rotunda sv. Kateřiny nebo romantický park Javorka se sochami, zahradními stavbami a pramenem pitné vody. Na pamětihodnosti bohatší je nedaleké kulturní město Litomyšl (15 km), dějiště mnoha letních festivalů, kde můžete navštívit areál renesančního zámku (na seznamu světového dědictví UNESCO), Smetanovo náměstí s renesančními měšťanskými domy, městský park Klášterní zahrady s dvojicí kostelů a sochami O. Zoubka, nespočet muzeí, galerií a staveb současné moderní architektury. Vamberk (28 km) láká na exkurzi do minulosti krajkářství a celý kraj je zejména proslavený řadou hradů a zámků, jako jsou Potštejn (24 km), Litice n. Orlicí (28 km), Doudleby (29 km), Častolovice (35 km) nebo Rychnov n. Kněžnou (37 km).

  Vzdálenosti: Obchody, restaurace, infocentrum a základní občanská vybavenost ve městě, tenisové kurty a krytý plavecký bazén ve městě, letní aquapark (Ústí n. Orlicí) 10 km, půjčovná kánoí a kajaků (Ústí n. Orlicí - vodácký kemp Oldřichovice) 11 km.

 • Fotogalerie
 • Hodnocení

  Hodnocení ubytování

  Celkové hodnocení objektu

  0.0

  Jednotlivé hodnocení

  Spokojen s polohou
  0.0
  Spokojen s čistotou
  0.0
  Spokojen s vybavením
  0.0
  Spokojen s komunikací
  0.0
 • Okolí

  Zajímavosti v okolí

 • Ukázat na mapě

  Poloha ubytování

  Souřadnice místa

  49.911221, 16.446138

 • Ceny a dostupnost
 • Přidejte si k víkendu více dní

  • Víkend + dny navíc
  • 8. 3. 2022 - 11. 3. 2022
  Cena víkendu 6 800 Kč
  Dny navíc 1 200 Kč
  Celková cena 8 000 Kč


Kdo je InterBohemia

V oblasti pronájmů chat a chalup máme bohaté zkušenosti již více než 30 let! V roce 1990 jsme začínali jako holandská firma, která nabízela ubytování v ČR pro klienty převážně z Beneluxu, Německa a Velké Británie. V průběhu let proběhla transformace z holandské firmy na českou, kdy jsme se úspěšně rozvinuli ve středně velkou organizaci nabízející vysoce kvalitní produkt několika set rekreačních chat a chalup v ČR a na Slovensku a s webovými stránkami ve čtyřech jazykových mutacích. Kromě ČR máme klienty také z Německa, Holandska a dalších evropských států.

Kdo je Interbohemia