Chalupa Vysočina - Jimramov VC 0199

Za nenápadnou fasádou této tradiční vysočinské chalupy, která prošla kompletní rekonstrukcí, se nachází moderní, designově čisté interiéry a zahrada s koupacím sudem a posezením na kryté terase. Tady… Více informací

 • 4 osoby
 • 2 ložnice
 • Bez mazlíčka
 • WiFi
 • Vlastní tenisový kurt nebo tenis do 100 m
 • Pro děti
 • Vlek do 5km
 • Restaurace do 1 km
 • Les do 100 m
 • Myčka
 • Bez účasti pronajímatele
 • Oplocený pozemek
 • Popis ubytování

  Extra

  Venkovská chalupa s charakterem v klidné části obce u lesa.

  Popis ubytování

  Za nenápadnou fasádou této tradiční vysočinské chalupy, která prošla kompletní rekonstrukcí, se nachází moderní, designově čisté interiéry a zahrada s koupacím sudem a posezením na kryté terase. Tady se snoubí kvalitní materiály prověřené časem s moderními technologiemi v jeden dokonalý celek. Částečně přiznané cihlové zdivo, dřevěné stropní trámy, renovovaný selský nábytek nebo kachlová krbová kamna odkazují na původní stavení a mají nejen užitnou, ale i dekorativní hodnotu. Pamatováno bylo i na takové detaily, jako jsou keramické vypínače a kované dveřní kliky. Objekt je vytápěn centrálně tepelným čerpadle bez nutnosti obsluhy a lokálně krbovými kamny na dřevo v jídelně.
  Obýváte pravou, zcela samostatnou, část chalupy s vlastním vchodem. Vstup do předsíně a dále posuvnými dveřmi do chodby, ze které se vchází do uzavřené prostorné jídelny s krbovými kamny, posezením u selského stolu na lavici a židlích a kuchyně vybavené indukční varnou deskou s konvicí na ohřev vody, kávovarem, horkovzdušnou troubou, mikrovlnnou troubou, velkou lednicí s mrazákem a myčkou nádobí. V přízemí je také toaleta s umyvadlem. Po schodech vystoupáme do světlé obývací místností s posezením na pohovce a výhledem do zahrady. Na patře jsou 2 ložnice, 1. ložnice s 2x jednolůžkem a 2. ložnice s 1x dvoulůžkem. Samostatná koupelna s vanou, WC, umyvadlem a vchodem na terasu. Hlavní vstup na venkovní zastřešenou terasu s posezením a grilem na dřevěné uhlí/brikety je posuvným francouzským oknem z obývací místnosti. Z terasy máte výhled do udržované zahrady, kde je vám k dispozici koupací sud vytápěný dřevem, který je v provozu po většinu roku, dokud je teplota vzduchu nad bodem mrazu, dále venkovní sprcha a ohniště. Ze zahrady lze brankou přímo vyjít ven do přilehlého lesa. Branka je monitorována bezpečnostní kamerou, která je v době vašeho pobytu mimo provoz.
  Zimní info: lyžařský vlek Sedliště (1.5 km), ski areál Nový Jimramov se 2 vleky, 3 sjezdovkami a večerním provozem (3 km), běžecký lyžařský areál Tři Studně (21 km) a Svratka (22 km).

  Součást ubytování

  • Horské chaty k lyžování
  • Chaty na víkend

  Poznámka k ubytování

  Domácí mazlíček není povolen. Spotřeba el. energie a dřeva v ceně. Vratná kauce 5000,- Kč. Lůžkoviny, ručníky a utěrky zajištěny pronajímatelem. Wi-Fi k dispozici. Uvnitř objektu není dostatečné pokrytí mobilním signálem. Vyhrazené parkování pro 2 auta před domem. Objekt je vhodný pro max. 4 osoby.

  Cena

  Letní sezóna Zimní sezóna Svátky a silvestr
  Týden 17 198 Kč Týden 16 998 Kč Vánoce 17 198 Kč 
  Víkend 8 398 Kč Víkend 8 398 Kč Silvestr 25 998 Kč
 • Popis polohy

  Popis polohy

  V kraji Vysočina, na Českomoravské vrchovině, ve Žďárských vrších, 16 km sv. od Nového Města na Moravě. Městys Jimramov s dlouhou historií, neobyčejně silným geniem loci a typickou lidovou architekturou pro oblast Vysočiny, která nebyla narušena v poválečném období tolik typickou panelákovou výstavbou, se nachází na historické zemské hranici mezi Čechy a Moravou. Jeho dominantou jsou dva kostely stojící naproti sobě - evangelický a Narození Panny Marie. V jejich okolí se můžete toulat uličkami lemovanými starobylými chaloupkami nebo se projít náměstím Jana Karafiáta, zdejšího rodáka, s měšťanskými domy a radnicí z období klasicismu až k zámku ze stejného období a parku Bludník. Celá tato oblast je chráněna jako městská památková zóna.
  Z Jimramova vyrazte pěšky nebo na kole po jedné z mnoha značených turistických tras do okolní kopcovité krajiny, kde hluboké lesy plné hub a borůvek se střídají s loukami a políčky. Cestou budete míjet skalní útvary rozličných tvarů, pro které jsou Žďárské vrchy vyhledávanou lokalitou. Po jejich zdolání vám budou odměnou neopakovatelné výhledy do širých dálek. Milovníci adrenalinové zábavy se vydají do Víru (17 km), kde byly vybudovány traily pro bikery a ferrata pro lezce po skalách.
  Na výlet za lidovou architekturou doporučujeme památkové rezervace ve vesnicích Ubušínek (7 km), Krátká (13 km) a Křižánky (17 km). Za návštěvu určitě stojí romantická zřícenina hradu Zubštejn (23 km), monumentální hrady Svojanov (18 km) a Pernštejn (28 km), královské město Polička s unikátně zachovaným systémem středověkého opevnění, měšťanským pivovarem, muzeem a galerií (11 km) nebo poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře od architekta J.B. Santiniho ve slohu barokní gotiky, který je památkou světového dědictví UNESCO (30 km)
  Vzdálenosti: Základní potraviny, restaurace, kavárna a pošta v obci, dětské/fotbalové/workoutové hřiště a tenisové kurty do 100 m, infocentrum a bankomat (Bystré) 10 km, supermarket, koupaliště, krytý plavecký bazén a půjčovna jízdních kol (Polička) 11 km, outdoor centrum (Domanín) 13 km, golfové hřiště (Svratka) 20 km, les do 100 m.

 • Fotogalerie
 • Hodnocení

  Hodnocení ubytování

  Celkové hodnocení objektu

  0.0

  Jednotlivé hodnocení

  Spokojen s polohou
  0.0
  Spokojen s čistotou
  0.0
  Spokojen s vybavením
  0.0
  Spokojen s komunikací
  0.0
 • Okolí

  Zajímavosti v okolí

 • Ukázat na mapě

  Poloha ubytování

  Souřadnice místa

  49.637981, 16.220711

 • Ceny a dostupnost
 • Přidejte si k víkendu více dní

  • Víkend + dny navíc
  • 8. 3. 2022 - 11. 3. 2022
  Cena víkendu 6 800 Kč
  Dny navíc 1 200 Kč
  Celková cena 8 000 Kč


Kdo je InterBohemia

V oblasti pronájmů chat a chalup máme bohaté zkušenosti již více než 30 let! V roce 1990 jsme začínali jako holandská firma, která nabízela ubytování v ČR pro klienty převážně z Beneluxu, Německa a Velké Británie. V průběhu let proběhla transformace z holandské firmy na českou, kdy jsme se úspěšně rozvinuli ve středně velkou organizaci nabízející vysoce kvalitní produkt několika set rekreačních chat a chalup v ČR a na Slovensku a s webovými stránkami ve čtyřech jazykových mutacích. Kromě ČR máme klienty také z Německa, Holandska a dalších evropských států.

Kdo je Interbohemia