Nabídněte Vaši chatu

Objekty v nejbližším okolí

Další objekty v nejbližším okolíZájmové body v nejbližším okolí


29 km
Hrad Ledeč nad Sázavou

Hrad Ledeč nad Sázavou

47 km
Zámek Litomyšl

Litomyšl-Záhradí; Jiráskova 93; IV so-ne 10-15; V út-ne 10-16; VI-IX út-ne 10-17; X so-ne 10-15

42 km
Zámek Zruč nad Sázavou

Zámek 1; (květen-září) denně 9-11:30 12:30-16

25 km
Krytý bazén Skuteč

Skuteč, Smetanova 946; Bazén je umístěn v objektu domova důchodců. Bazén, vířivka, sauna.

35 km
Aquapark Aquacentrum Pardubice

Jiráskova 2664; vnitřní aquapark, venkovní bazény, atrakce, wellness, fitness, občerstvení; otevřeno denně.

49 km
Aquapark Vodní svět Kolín

Masarykova 1041; Plavecký bazén, dětský bazén, relax bazén,tobogán, skluzavka, vlnobití, vířivky,parní kabina, horký vzduch.

36 km
Bazén Evžena Rošického Jihlava

Jihlava; Evžena Rošického 2684/6; Krytý plavecký s tobogánem, malý výukový bazén se skluzavkou, sauna, vířivky, masáže, solárium. Otevřeno denně.

47 km
Krytý bazén Pelhřimov

Pelhřimov; Nádražní 1536; Krytý bazén Pelhřimov. Plavecký bazén, dětský bazén s atrakcemi, skluzavka, sauny, whirlpool, občerstvení.

30 km
Krytý bazén Městské lázně Čáslav

Čáslav, Na Bělišti 184; Plavecký bazén, sauna a parní komory.

25 km
Krytý bazén Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou; Švermova 1132/4; denně 13-20

42 km
Krytý bazén Vysoké Mýto

Husova 117,Vysoké Mýto; Bazén, tobogán, sauna, bylinná sauna, tepidárium, vířivka, pára, masáže, kosmetika.

39 km
Krytý bazén Kutná Hora

Kutná Hora-Karlov, Čáslavská 198; Dva plavecké bazény, parní komory, sauna a fitness; provoz od září do června.

25 km
Krytý bazén Chrudim

Chrudim; V Průhonech 503; plavecký bazén krytý 25m, sauna Letní koupaliště (v provozu jen v létě podle počasí): plavecký bazén venkovní 25m; dětský bazén; tobogán 82,7m dlouhý (celosezónní); skluzavky – 2 x 14m dlouhé, 3 malé; vodní a vzduchové masáže; vodní hřiby; divoký kanál; vodní ostrůvky

47 km
Krytý bazén Litomyšl

Litomyšl; U Plovárny 1221; Plavecký bazén, dětský bazén, vířivka, tobogán, parní kabina.

14 km
Krytý bazén Havlíčkův Brod

Havlíčkův Brod, U Stadionu 3000; Plavecký bazén se slanou vodou, dětské brouzdaliště, vodní atrakce, parní lázně a sauna.

15 km
Koupaliště Přibyslav

Přibyslav, Česká 740; Bazén s vodními atrakcemi (masážní trysky, houpací záliv, chrlič a skluzavka), dětský bazén se skluzavkou a vodním ježkem, možnost občerstvení. Otevřeno od konce května do poloviny září.

48 km
Koupaliště Choceň

Choceň, U Koupaliště 1396; Letní koupaliště, bazény, skluzavka, brouzdaliště pro nejmenší, hřiště na beach volejbal, dětské hřiště, občerstvení, restaurace.

30 km
Koupaliště Čáslav

Čáslav, Vodranty; Letní koupaliště Vodranty; bazén, dětský bazén, skluzavka.

49 km
Koupaliště Vodní svět Kolín

Masarykova 1041; Letní koupaliště; Plavecký bazén, dětský bazén, vířivka, tobogán.

40 km
Koupaliště Polička

Polička, Zákrejsova 162; Bazén a dětské brouzdaliště, travnaté plochy ke slunění, hřiště na plážový volejbal, dětské hřiště a bistro. Otevřeno od června do srpna.

13 km
Koupaliště Havlíčkův Brod

Havlíčkův Brod, Chotěbořská 2997; Plavecký bazén a rekreační bazén s atrakcemi, voda dezinfikována ozonem+UV.

46 km
Koupaliště Velké Meziříčí

Velké Meziříčí, Družstevní; Letní koupaliště Palouky; Velký a malý bazén,brouzdaliště pro děti, tobogán (60m), minigolf, ruské kuželky, stolní tenis, stolní fotbal, občerstvení.

31 km
Koupaliště Žabák Humpolec

Humpolec, Vilová 1637; Plavecký bazén, relaxační část bazénu se skluzavkou, divokou řekou a masážními tryskami, dětské brouzdaliště se skluzavkou, dětské hřiště, stolní tenis, hřiště na beachvolleyball, restaurace.

42 km
Koupaliště Cerekvice nad Loučnou

Cerekvice nad Loučnou 123; Bazén, dětský bazén a brouzdaliště, skokanská věž, dětské hřiště, možnost občerstvení.

46 km
Koupaliště Bystřice nad Pernštejnem

Bystřice nad Pernštejnem, Lužánky 755; Plavecký bazén, rekreační bazén s masážními tryskami, dětský bazén s vodním hříbkem a skluzavkou, terasa s bufetem, hřiště na plážový volejbal, dětské hřiště a stolní tenis. Voda v bazénech je vyhřívaná. Otevřeno od června do srpna.

39 km
Koupaliště Kutná Hora

Kutná Hora-Karlov, Čáslavská 198; Letní plovárna - plavecký bazén, bazén pro neplavce, dětské brouzdaliště a rekreační bazén s atrakcemi (tobogán, skluzavka, divoká řeka, masážní lavice a trysky, vodní chrliče, vodní hřiby). Voda je vyhřívaná. Kurty na plážový volejbal. Otevřeno od června do srpna.

37 km
Koupaliště Cihelna Pardubice

Pardubice, Ke Koupališti 68; Plavecký bazén, dětský bazén, skokanský bazén, relaxační bazén s vodními atrakcemi (skluzavky, tobogány, masážní trysky, divoká řeka, stěnový vodopád, vodní hříbek), travnatá pláž, dětské hřiště, hřiště na plážový volejbal, minigolf, stolní tenis, možnost občerstvení.

25 km
Koupaliště Chrudim

Chrudim, V Průhonech 503; Plavecký bazén venkovní, dětský bazén, vodní atrakce, tobogán, skluzavky, vodní a vzduchové masáže, vodní hřiby, divoký kanál, vodní chrliče, vodní ostrůvky, vodní clona.

47 km
Koupaliště Litomyšl

40 km
Vodní nádrž Trnávka

řeka Trnava

13 km
Přehrada Seč

Rekreační přehrada

36 km
ZOO Jihlava

Jihlava, Březinovy sady 4372/10; Otevřeno denně.

13 km
Vodní nádrž Seč

25 km
Koupaliště Skuteč

Skuteč, Fimberk 913;

38 km
Vodní nádrž Želivka

16 km
Hlinsko ski

17 km
Velké Dářko

40 km
Premonstrátský klášter Želiv

46 km
Pelhřimov

47 km
Klášterní zahrady Litomyšl

47 km
Rodný dům Bedřicha Smetany Litomyšl

35 km
Aquapark Vodní Ráj Jihlava

Romana Havelky 5a, Jihlava; Celoroční koupání na Vysočině. Letní areál s vyhřívanými bazény, vodními atrakcemi, zábavný dětský bazének a brouzdaliště, travnatá plocha ke slunění, hřiště na plážový volejbal, víceúčelová hřiště pro tenis či volejbal. Kryté bazény s atrakcemi, brouzdaliště pro děti, vířivka, sauna, parní lázeň. Otevřeno celoročně.

42 km
Koupaliště Vysoké Mýto

U Plovárny 328, 566 01 Vysoké Mýto; Jen v létě. Bazén, tobogán, rodinná skluzavka, plážový volejbal, stolní tenis, petang, minigolf, občerstvení.

45 km
Krytý bazén Bystřice nad Pernštejnem

Bystřice nad Pernštejnem, Dr. Veselého 754; Bazén je součástí víceúčelové sportovní haly a je vybaven protiproudem, masážními tryskami, skluzavkou a podvodním osvětlením.

41 km
Krytý bazén Polička

Polička, Nádražní 775; Plavecký bazén se skokanským můstkem, sauna, fitcentrum.

31 km
Lanové centrum Pavouk Humpolec

Lanové centrum Pavouk Humpolec; Adrenalinový zážitek

29 km
Zřícenina hradu Orlík

Informace v souvislosti s šířením nemoci Covid-19

S platností od 3.12.2020 je krátkodobý pronájem nemovitostí povolen za dodržení dalších předmětných vládních nařízení.


Manuál pro krátkodobý pronájem chat a chalup v souvislosti s novými vládními nařízeními vyhlášenými dne 28.1.2021

Od 28.1.2021 dochází ke zpřísnění režimu ubytování s rodinou v rámci home office v hotelech či pensionech, které jsou považovány za ubytovací služby (poskytují další doprovodné služby, stravu, recepci, wellness, masáže, úklid a podobně).

Rádi bychom znovu podotkli, že krátkodobý pronájem soukromých nemovitostí (chat, chalup, rodinným domů, statků a dalších nevyjímaje) NESPADÁ pod ubytovací služby (povinnost dokládat dokument o pracovní cestě či pracovním účelu souvisejícím s ubytováním mají POUZE klienti hotelů, pensionů a jiných velkokapacitních ubytovacích zařízení operující v rámci "ubytovacích služeb", nikoliv klienti, kteří si pronajímají nemovitost od soukromého majitele).

Charakteristika krátkodobého pronájmu je pronájem nemovitosti "vcelku", bez jakýchkoliv doprovodných služeb a souvisí s faktem, že po dobu pronájmu klient pečuje o svěřenou nemovitost s péčí řádného hospodáře a po skončení doby pronájmu vrací nemovitost zpět majiteli.

Problematikou krátkodobého pronájmu a ubytování (ubytování nejsou ubytovací služby, na které se vládní nařízení vztahuje) je podobnost v účelu využití, nicméně se lze přiklonit k té či oné variantě a v obou případech má dotyčný pravdu.

Ubytování samo o sobě souvisí s rekreačními účely, poskytuje se často povlečení, úklid a další služby. Krátkodobý pronájem souvisí s pronájmem celé nemovitosti na předem smluvenou dobu, bez doprovodných služeb, klient se sám o nemovitost stará, provádí úklid a po skončení smluvené doby pronájmu jí vrací zpět pronajímateli.

Zde je možné vidět značnou podobnost a korelaci a ve své podstatě jsou obě varianty správně (ve všeobecných obchodních podmínkách uvádíme "Smlouva o zprostředkování ubytování", byť se jedná o "Smlouvu o zprostředkování pronájmu", jelikož pronajímané nemovitosti jsou bez dalších služeb, pouze pro lepší orientaci klienta zaměňujeme sousloví "krátkodobý pronájem" se slovem "ubytování" pro lepší pochopení klienta).

Velmi podstatným faktem je, že pokud si pronajímáte nemovitost, rozhodně tím neroste riziko šíření nákazy, není rozdíl v riziku šíření nákazy při pobytu rodiny v pronajaté nemovitosti oproti setrvání doma, zároveň určitá část ekonomiky (daně z pronájmu) zůstává v chodu a stát tak nepřijde o poslední možné příjmy v této značně omezené době. S tímto faktem souvisí i skutečnost, že majitelům soukromých nemovitostí NENÍ vyplácena žádná kompenzace za ušlý pronájem PRÁVĚ proto, že tato činnost nebyla omezena.

V brífinku po jednání vlády ze dne 28.1.2021 se řešily kontroly soukromých nemovitostí dozorčím orgánem (Česká obchodní inspekce a Policie ČR), kdy ČOI přiznala, že nemá pravomoc pro tuto kontrolu. Nicméně pan ministr Havlíček zmínil, že kontroly budou chodit v tandemu (1x kontrolor ČOI, 1x policista), druhým dechem však dodal, že jediná reálná hrozba postihu jsou kompenzace vyplácené ubytovatelům, o které by v případě ubytování klientů mohli přijít, toto se však opět týká POUZE velkokapacitních ubytovacích zařízení, nikoliv soukromých nemovitostí, kterým žádná podpora vyplácena NENÍ.

V případě kontroly dojde k legitimaci osob obývajících nemovitost (pokud některá z osob umožní vstup Policie ČR na soukromý pozemek, či do soukromé nemovitosti, bez tohoto souhlasu dozorčí orgán NEMÁ právo vstupu). V žádném případě nemůže dojít k pokutování osob, které si nemovitost pronajaly, jelikož pro toto neexistuje žádný právní rámec, stejně tak nemůže dojít ani k vyhoštění osob, ani k pokutování majitele, který nemovitost pronajal, opět z důvodu neexistence právního rámce.

Na dotaz novinářky po brífinku vlády ČR ze dne 28.1.2021 ohledně pronájmu chat a chalup, zda se toto smí odpověděl ministr Havlíček, že pokud si rodina pronajme chatu v rámci UBYTOVACÍ SLUŽBY (hotely, pensiony), toto možné není, pokud však má nájemní smlouvu, tak není problém.

Pokud chcete mít stoprocentní právní jistotu, rádi Vám k Vašemu pobytu připravíme nájemní smlouvu mezi Vámi a majitelem objektu, kterou si sebou vezměte a na místě ji s majitelem podepište, každý si necháte 1 kopii pro případnou kontrolu (sám ministr zmínil, že kontroly budou, nicméně není možné kontrolovat všechny, ale pouze nějaké minimální případy, vyšší riziko kontroly tedy nepředpokládáme).


FAQ (Často kladené otázky, jak postupovat)

1) Pokud má pronajímatel zájem nemovitost pronajmout, stejně jako má zájem klient si ji pronajmout, pak naším zájmem je tuto skutečnost zprostředkovat.

2) Mám zaplacený pobyt a je nás vyšší počet osob (více rodin)?

Počet osob v pronajímané nemovitosti je vždy na zodpovědnosti klienta, stejně jako například pokud si pozvete více lidí k sobě domů. My tuto skutečnost nekontrolujeme, jelikož pro toto nemáme žádný dostupný mechanismus. Pokud chcete pobyt zrušit, budeme kontaktovat pronajímatele a pokusíme se vyřešit individuální zrušení pobytu s pokrytím nezbytně nutných nákladů vzniklých s rezervací.

3) Mám zaplacený pobyt a jsme skupina osob v rámci jedné rodiny?

Pak není žádný problém s realizací pobytu, jelikož toto neodporuje žádnému vládnímu nařízení. V případě zájmu Vám dodatečně vystavíme nájemní smlouvu o krátkodobém pronájmu, kterou si sebou vezmete na cestu a společně ji na místě s pronajímatelem podepíšete (slouží pouze pro případ eventuelní kontroly a pouze pro případ, že se rozhodnete Policii ČR vpustit na soukromý pozemek či do soukromé nemovitosti).

4) Mám strach z kontroly nemovitosti dozorčím orgánem ČR, co mi hrozí?

Policie ČR nemá bez svolení nájemce právo vstupu na soukromý pozemek. Za pronájem nemovitosti nelze klientovi ani majiteli objektu udělit žádnou pokutu, jelikož na toto neexistuje žádný zákon. Klient nemůže být ze stejného důvodu z nemovitosti vyhoštěn. Majiteli zařízení poskytujícího ubytovací služby (hotel, pension, jiné velkokapacitní zařízení) v případě porušení vládního nařízení ve smyslu ubytování osob hrozí ztráta příspěvku ze státního programu. Toto se netýká majitelů soukromých nemovitostí, ty na žádné kompenzace za zrušený pronájem nárok NEMAJÍ, neměli a mít nebudou.

5) Mám nárok na vrácení peněz, pokud jsem chtěl jet na chalupu s více rodinami a pobyt zruším?

My společně s pronajímatelem garantujeme standard nemovitosti, který popisujeme, včetně příslušného počtu ložnic a lůžek, garantujeme, že nemovitost bude dostupná pro daný počet osob, který je uveden v nabídce. Pokud však došlo k omezení počtu osob v pronajímané nemovitosti a Vy jste původně objednávali pro větší skupinu osob, souvisí omezení přímo s vládní vyhláškou, nikoliv s námi, jelikož nejsme jeho autorem, tudíž nejsme povinni peníze vracet, eventuelní náhradu je nutné nárokovat na autorovi omezení, tedy vládě ČR. To však neznamená, že se společně s pronajímatelem nepokusíme najít vhodné řešení, uspokojivé pro všechny strany tak, aby z toho žádná nevyšla významně poškozená, byť nám ani pronajímatelům nenáleží žádná kompenzace a tedy jakoukoliv související ztrátu bereme na sebe v rámci lidské solidarity.


Morální okénko na závěr

Nesouhlasíme s vládními nařízeními, která jsou dle nás velmi chaotická, často nelogická, nejsou podložena žádnými matematickými důkazy (na co si platíme z našich daní vládu odborníků, kteří nic nedělají) a již jsme se jako národ mohli opakovaně přesvědčit, že ani po roce se vláda nenaučila s lidmi rozumně komunikovat.

Hájíme práva slušných majitelů nemovitostí, které pronájem často živí, stejně jako klientů, kteří si chtějí odpočinout a zejména díky změně prostředí a procházkám v přírodě je toto jeden z posledních způsobů, jak v dnešní době předejít depresím, psychickému stresu a dalším negativům spojeným s koronavirem.

Vláda by si měla uvědomit, že v rámci současných opatření k šíření nemoci nejvíce dochází v rámci setkávání se rodin "doma", i odborníci však přiznali, že toto reálně nelze kontrolovat ani vymáhat, tedy k šíření bude docházet i nadále, jelikož člověk je od přírody tvor společenský a nejsme schopni po dobu měsíců i let žít v totální izolaci/odloučení, toto po nás nikdo nemůže vyžadovat, mnoho seniorů veřejně přiznalo, že pokud se v současné době pokročilého věku nemohou alespoň vidět s rodinnou a mají z toho plynoucí psychické problémy, jaký má pak život smysl. Navzdory tomu vláda hledá viníky a bere si jako rukojmí hotely a pensiony, jakože ani ty nejsou zejména v dnešní době omezené mobility a pohostinství významným zdrojem nákazy.

Při pronájmu soukromé nemovitosti se majitel setká s klientem pouze dvakrát při předání, a to na velmi omezenou dobu. Riziko nákazy tedy rozhodně není vyšší, než při setkání se například s prodavačkou v obchodě, kde se ve frontě u kasy setká řádově více lidí.

Veškerá činnost související s pronájmem soukromých nemovitostí je tedy značným přínosem jak pro majitele objektu, tak pro klienta, nevzniká zde významné epidemiologické riziko a dokud alespoň z tohoto sektoru ekonomiky plynou státu nějaké daně, pak tuto činnost budeme jakkoliv podporovat.