Nabídněte Vaši chatu

Objekty v nejbližším okolí

Další objekty v nejbližším okolíZájmové body v nejbližším okolí


10 km
Hrad Karlštejn

Karlštejn 172

20 km
Zámek Jablonná

Jablonná 1; duben-září 10-17

29 km
Zámek Konopiště

Benešov-Konopiště 1; (duben-září) 10-12 13-16; (říjen-listopat) so-ne 10-12 13-15

13 km
Lázně Jupiter Praha

Praha 4-Krč; Hornokrčská 31; Lázně Jupiter a.s. - Nekonečný svět relaxace a pohody.

15 km
Krytý bazén Jedenáctka VS Praha-Chodov

Praha 4-Chodov, Mírového Hnutí 2385/3; Plavecký bazén, zážitkový bazén s vodními atrakcemi (tobogán, perličková lehátka, vířivka, chrliče, divoká řeka) a dětské brouzdaliště, finská sauna, aroma sauna, parní lázně, občerstvení. Otevřeno denně.

16 km
Krytý bazén TJ Sokol Královské Vinohrady Praha

Polská 2400/1a, Praha 2 (Riegrovy sady); Plavecký bazén a dětský bazén, čistá voda bez chlórování.

17 km
Krytý bazén Sportcentrum YMCA Praha

Praha 1, Na Poříčí 12; Bazén, sauna, solárium, posilovna.

27 km
Aquapark Kladno

Sportovců 818; otevřeno denně; www.aquapark-kladno.cz

9 km
Aquapark Aqua Dream Praha

K Barrandovu 1173/8, 152 00 Praha 5-Hlubočepy; Krytý aquapark s atrakcemi i venkovním prostorem.

19 km
Bazén Pražačka Praha

Sportovní a rekreační areál Pražačka, Za Žižkovskou vozovnou 19/2716, Praha 3 - Žižkov; Krytý bazén v provozu celoročně; vyhřívaný venkovní bazén, dětské brouzdaliště a terasa s občerstvením - otevřeno od června do září.

17 km
Aquapalace Praha Čestlice

Čestlice; Pražská 138; Aquapark; Aquapalace Praha Čestlice

23 km
Aquacentrum Letňany Lagoon Praha

Tupolevova 665, 199 00 Praha 18, Letňany;

12 km
Bazén Podolí Praha

Praha 4 - Podolí, Podolská 43/74; Krytý bazén, venkovní plavecký bazén, menší vyhřívaný bazén, relaxační bazének s masážními tryskami, tobogán, sauna, pára, solárium, fitness a bufet.

19 km
Krytý bazén Výstaviště Praha Hlešovice

Areál Výstaviště 67, Praha 7-Holešovice; Plavecký bazén s bezbariérovým přístupem včetně spouštěcího zařízení, parní komory. Otevřeno denně.

21 km
Aquapark Šutka Praha

Praha 8-Troja, Čimická; plavecký bazén, dětské brouzdaliště s prolézačkou, skluzavky, tobogány, divoká řeka a další vodní atrakce, vířivka, relaxační bazén; vodní bar a wellnes; otevřeno denně.

18 km
Aquapark Tipsport Laguna Beroun

Na Ostrově 900, 266 01 Beroun; plavecký bazén, parní kabina,relaxační bazén (masážní trysky, jeskyně s vlnobitím, fontány atd...), whirpool, dětský bazén se skluzavkou. Laguna Club: fitness, sauna, masáže, solárium, solná jeskyně.

16 km
Krytý bazén Slavia Praha

Praha 10 - Vršovice, Vladivostocká 1460/10b; Plavecký bazén, dětský bazén, sauna. V provozu od září do června.

24 km
Koupaliště Bažantnice Kladno

Letní koupaliště je v krásném prostředí lesoparku. Bazén, převlékárny, úschovna kol, minigolf, občerstvení.

3 km
Koupaliště Biotop Radotín

Praha 5 - Radotín, Loučanská 9; Koupací jezero, venkovní sprchy, dětské hřiště, převlékárny a bufet. Sauna Kijukiju. Čisté koupání bez chloru.

22 km
Koupaliště Ládví Praha

Praha 8 - Kobylisy, Štíbrova 1776/17; Plavecký bazén, dětské brouzdaliště se skluzavkou, restaurace, kavárna, hřiště na pétanque, stolní tenis.

21 km
Koupaliště Stírka Praha-Kobylisy

Praha 8-Kobylisy; Pod statky 14; Letní koupaliště

26 km
Koupaliště Praha - Březiněves

Praha 8 - Březiněves, U Parku 5; Rekreační rybník, travnatá pláž, stánek s občerstvením, hřiště na plážový volejbal, stolní tenis. Otevřeno od června do září.

25 km
Koupaliště Čakovice Praha

Praha 9 - Čakovice, Ke stadionu 837; Plavecký bazén, dětský bazén a brouzdaliště, tobogán, travnatá plocha ke slunění, možnost občerstvení.

27 km
Koupaliště Sletiště Kladno

Provozní doba: Koupaliště je obvykle otevřené od července do září. V případě chladného nebo deštivého počasí je koupaliště uzavřeno. 2 bazény, tobogán, dětský bazén, občerstvení, úschovna kol, wifi, vedle koupaliště je trampolínový park.

22 km
Koupaliště Králův Dvůr

Králův Dvůr, Preislerova; Přírodní letní koupaliště s mnoha atrakcemi Králův dvůr je jedno z největších koupališť na Berounsku.

27 km
Koupaliště Libčice nad Vltavou

Libčice nad Vltavou, U Krytu 759; Plavecký bazén, dětské brouzdaliště, tenisový kurt, hřiště na volejbal a beach volejbal, travnaté hřiště, petanque, dětské hřiště, občerstvení.

16 km
Koupaliště Petynka Praha

Praha 6-Střešovice, Otevřená 1072/4; Travnaté pláže, čistá voda a vyhřívaný bazén (50 m). K čištění vody byla zvolena nejnovější technologie. Velkou výhodou je vyhřívaný bazén, a tedy možnost plavání i za chladnějšího počasí, což ocení především kondiční plavci. Areál na Petynce se otvírá na začátku května a končí posledního září.

16 km
Koupaliště Slavia Praha

Praha 10 - Vršovice, Vladivostocká 1460/10b; Plavecký bazén, dětský bazén. Otevřeno od června do září.

29 km
Koupaliště Klánovice Praha

Praha 9 - Klánovice, V Jehličině 391; Plavecký bazén, dětský bazén, travnatá pláž, beach volleyball, mini-golf, stolní tenis, dětské hřiště. Otevřeno od června do září.

16 km
Koupaliště Divoká Šárka Praha

Praha 6 - Liboc, Divoká Šárka 41; Dva bazény pro plavce, dětské brouzdaliště, menší tobogán, houpačky, skluzavky, trampolína, stolní tenis, hřiště na volejbal, občerstvení. Otevřeno od května do srpna.

16 km
Koupaliště Džbán Praha

Praha 6-Vokovice, Nad Lávkou; Letní přírodní koupaliště Praha

27 km
Koupaliště Zdice

Komenského, Zdice; Plavecký bazén, dětský bazén, tobogán.

17 km
Koupaliště Hostivař Praha

Praha 10-Hostivař, K Jezeru; Přírodní letní koupaliště, dětské hřiště, lodičky, občerstvení.

13 km
Koupaliště Šeberák Praha

K Šeberáku, Praha Kunratice; Letní přírodní koupaliště.

15 km
Přehrada Slapy

řeka Vltava

19 km
ZOO Praha

ZOO Praha; Praha 7-Troja, U Trojského zámku 3/120

29 km
ZOOPark Radonice

Radonice, Zápská 256; Otevřeno denně, od listopadu do března je nutné objednání předem.

25 km
Zoopark Zájezd u Kladna

Zájezd 5 (okres Kladno); Otevřeno denně po celý rok.

9 km
Malá lesní ZOO Praha-Chuchle

Chuchelský háj, Malá Chuchle 8, Praha 5; Otevřeno celoročně, vstup zdarma.

18 km
ZOO Mořský svět Praha

MOŘSKÝ SVĚT Výstaviště v Praze 7 - Holešovicích

15 km
Praha

16 km
Praha Karlův most

27 km
Slapy Županovice

16 km
Praha Staroměstské Náměstí

Informace v souvislosti s šířením nemoci Covid-19

S platností od 3.12.2020 je krátkodobý pronájem nemovitostí povolen za dodržení dalších předmětných vládních nařízení.


Manuál pro krátkodobý pronájem chat a chalup v souvislosti s novými vládními nařízeními vyhlášenými dne 28.1.2021

Od 28.1.2021 dochází ke zpřísnění režimu ubytování s rodinou v rámci home office v hotelech či pensionech, které jsou považovány za ubytovací služby (poskytují další doprovodné služby, stravu, recepci, wellness, masáže, úklid a podobně).

Rádi bychom znovu podotkli, že krátkodobý pronájem soukromých nemovitostí (chat, chalup, rodinným domů, statků a dalších nevyjímaje) NESPADÁ pod ubytovací služby (povinnost dokládat dokument o pracovní cestě či pracovním účelu souvisejícím s ubytováním mají POUZE klienti hotelů, pensionů a jiných velkokapacitních ubytovacích zařízení operující v rámci "ubytovacích služeb", nikoliv klienti, kteří si pronajímají nemovitost od soukromého majitele).

Charakteristika krátkodobého pronájmu je pronájem nemovitosti "vcelku", bez jakýchkoliv doprovodných služeb a souvisí s faktem, že po dobu pronájmu klient pečuje o svěřenou nemovitost s péčí řádného hospodáře a po skončení doby pronájmu vrací nemovitost zpět majiteli.

Problematikou krátkodobého pronájmu a ubytování (ubytování nejsou ubytovací služby, na které se vládní nařízení vztahuje) je podobnost v účelu využití, nicméně se lze přiklonit k té či oné variantě a v obou případech má dotyčný pravdu.

Ubytování samo o sobě souvisí s rekreačními účely, poskytuje se často povlečení, úklid a další služby. Krátkodobý pronájem souvisí s pronájmem celé nemovitosti na předem smluvenou dobu, bez doprovodných služeb, klient se sám o nemovitost stará, provádí úklid a po skončení smluvené doby pronájmu jí vrací zpět pronajímateli.

Zde je možné vidět značnou podobnost a korelaci a ve své podstatě jsou obě varianty správně (ve všeobecných obchodních podmínkách uvádíme "Smlouva o zprostředkování ubytování", byť se jedná o "Smlouvu o zprostředkování pronájmu", jelikož pronajímané nemovitosti jsou bez dalších služeb, pouze pro lepší orientaci klienta zaměňujeme sousloví "krátkodobý pronájem" se slovem "ubytování" pro lepší pochopení klienta).

Velmi podstatným faktem je, že pokud si pronajímáte nemovitost, rozhodně tím neroste riziko šíření nákazy, není rozdíl v riziku šíření nákazy při pobytu rodiny v pronajaté nemovitosti oproti setrvání doma, zároveň určitá část ekonomiky (daně z pronájmu) zůstává v chodu a stát tak nepřijde o poslední možné příjmy v této značně omezené době. S tímto faktem souvisí i skutečnost, že majitelům soukromých nemovitostí NENÍ vyplácena žádná kompenzace za ušlý pronájem PRÁVĚ proto, že tato činnost nebyla omezena.

V brífinku po jednání vlády ze dne 28.1.2021 se řešily kontroly soukromých nemovitostí dozorčím orgánem (Česká obchodní inspekce a Policie ČR), kdy ČOI přiznala, že nemá pravomoc pro tuto kontrolu. Nicméně pan ministr Havlíček zmínil, že kontroly budou chodit v tandemu (1x kontrolor ČOI, 1x policista), druhým dechem však dodal, že jediná reálná hrozba postihu jsou kompenzace vyplácené ubytovatelům, o které by v případě ubytování klientů mohli přijít, toto se však opět týká POUZE velkokapacitních ubytovacích zařízení, nikoliv soukromých nemovitostí, kterým žádná podpora vyplácena NENÍ.

V případě kontroly dojde k legitimaci osob obývajících nemovitost (pokud některá z osob umožní vstup Policie ČR na soukromý pozemek, či do soukromé nemovitosti, bez tohoto souhlasu dozorčí orgán NEMÁ právo vstupu). V žádném případě nemůže dojít k pokutování osob, které si nemovitost pronajaly, jelikož pro toto neexistuje žádný právní rámec, stejně tak nemůže dojít ani k vyhoštění osob, ani k pokutování majitele, který nemovitost pronajal, opět z důvodu neexistence právního rámce.

Na dotaz novinářky po brífinku vlády ČR ze dne 28.1.2021 ohledně pronájmu chat a chalup, zda se toto smí odpověděl ministr Havlíček, že pokud si rodina pronajme chatu v rámci UBYTOVACÍ SLUŽBY (hotely, pensiony), toto možné není, pokud však má nájemní smlouvu, tak není problém.

Pokud chcete mít stoprocentní právní jistotu, rádi Vám k Vašemu pobytu připravíme nájemní smlouvu mezi Vámi a majitelem objektu, kterou si sebou vezměte a na místě ji s majitelem podepište, každý si necháte 1 kopii pro případnou kontrolu (sám ministr zmínil, že kontroly budou, nicméně není možné kontrolovat všechny, ale pouze nějaké minimální případy, vyšší riziko kontroly tedy nepředpokládáme).


FAQ (Často kladené otázky, jak postupovat)

1) Pokud má pronajímatel zájem nemovitost pronajmout, stejně jako má zájem klient si ji pronajmout, pak naším zájmem je tuto skutečnost zprostředkovat.

2) Mám zaplacený pobyt a je nás vyšší počet osob (více rodin)?

Počet osob v pronajímané nemovitosti je vždy na zodpovědnosti klienta, stejně jako například pokud si pozvete více lidí k sobě domů. My tuto skutečnost nekontrolujeme, jelikož pro toto nemáme žádný dostupný mechanismus. Pokud chcete pobyt zrušit, budeme kontaktovat pronajímatele a pokusíme se vyřešit individuální zrušení pobytu s pokrytím nezbytně nutných nákladů vzniklých s rezervací.

3) Mám zaplacený pobyt a jsme skupina osob v rámci jedné rodiny?

Pak není žádný problém s realizací pobytu, jelikož toto neodporuje žádnému vládnímu nařízení. V případě zájmu Vám dodatečně vystavíme nájemní smlouvu o krátkodobém pronájmu, kterou si sebou vezmete na cestu a společně ji na místě s pronajímatelem podepíšete (slouží pouze pro případ eventuelní kontroly a pouze pro případ, že se rozhodnete Policii ČR vpustit na soukromý pozemek či do soukromé nemovitosti).

4) Mám strach z kontroly nemovitosti dozorčím orgánem ČR, co mi hrozí?

Policie ČR nemá bez svolení nájemce právo vstupu na soukromý pozemek. Za pronájem nemovitosti nelze klientovi ani majiteli objektu udělit žádnou pokutu, jelikož na toto neexistuje žádný zákon. Klient nemůže být ze stejného důvodu z nemovitosti vyhoštěn. Majiteli zařízení poskytujícího ubytovací služby (hotel, pension, jiné velkokapacitní zařízení) v případě porušení vládního nařízení ve smyslu ubytování osob hrozí ztráta příspěvku ze státního programu. Toto se netýká majitelů soukromých nemovitostí, ty na žádné kompenzace za zrušený pronájem nárok NEMAJÍ, neměli a mít nebudou.

5) Mám nárok na vrácení peněz, pokud jsem chtěl jet na chalupu s více rodinami a pobyt zruším?

My společně s pronajímatelem garantujeme standard nemovitosti, který popisujeme, včetně příslušného počtu ložnic a lůžek, garantujeme, že nemovitost bude dostupná pro daný počet osob, který je uveden v nabídce. Pokud však došlo k omezení počtu osob v pronajímané nemovitosti a Vy jste původně objednávali pro větší skupinu osob, souvisí omezení přímo s vládní vyhláškou, nikoliv s námi, jelikož nejsme jeho autorem, tudíž nejsme povinni peníze vracet, eventuelní náhradu je nutné nárokovat na autorovi omezení, tedy vládě ČR. To však neznamená, že se společně s pronajímatelem nepokusíme najít vhodné řešení, uspokojivé pro všechny strany tak, aby z toho žádná nevyšla významně poškozená, byť nám ani pronajímatelům nenáleží žádná kompenzace a tedy jakoukoliv související ztrátu bereme na sebe v rámci lidské solidarity.


Morální okénko na závěr

Nesouhlasíme s vládními nařízeními, která jsou dle nás velmi chaotická, často nelogická, nejsou podložena žádnými matematickými důkazy (na co si platíme z našich daní vládu odborníků, kteří nic nedělají) a již jsme se jako národ mohli opakovaně přesvědčit, že ani po roce se vláda nenaučila s lidmi rozumně komunikovat.

Hájíme práva slušných majitelů nemovitostí, které pronájem často živí, stejně jako klientů, kteří si chtějí odpočinout a zejména díky změně prostředí a procházkám v přírodě je toto jeden z posledních způsobů, jak v dnešní době předejít depresím, psychickému stresu a dalším negativům spojeným s koronavirem.

Vláda by si měla uvědomit, že v rámci současných opatření k šíření nemoci nejvíce dochází v rámci setkávání se rodin "doma", i odborníci však přiznali, že toto reálně nelze kontrolovat ani vymáhat, tedy k šíření bude docházet i nadále, jelikož člověk je od přírody tvor společenský a nejsme schopni po dobu měsíců i let žít v totální izolaci/odloučení, toto po nás nikdo nemůže vyžadovat, mnoho seniorů veřejně přiznalo, že pokud se v současné době pokročilého věku nemohou alespoň vidět s rodinnou a mají z toho plynoucí psychické problémy, jaký má pak život smysl. Navzdory tomu vláda hledá viníky a bere si jako rukojmí hotely a pensiony, jakože ani ty nejsou zejména v dnešní době omezené mobility a pohostinství významným zdrojem nákazy.

Při pronájmu soukromé nemovitosti se majitel setká s klientem pouze dvakrát při předání, a to na velmi omezenou dobu. Riziko nákazy tedy rozhodně není vyšší, než při setkání se například s prodavačkou v obchodě, kde se ve frontě u kasy setká řádově více lidí.

Veškerá činnost související s pronájmem soukromých nemovitostí je tedy značným přínosem jak pro majitele objektu, tak pro klienta, nevzniká zde významné epidemiologické riziko a dokud alespoň z tohoto sektoru ekonomiky plynou státu nějaké daně, pak tuto činnost budeme jakkoliv podporovat.