Nabídněte Vaši chatu

Objekty v nejbližším okolí

Další objekty v nejbližším okolíZájmové body v nejbližším okolí


37 km
Zámek Bečov nad Teplou

Zámek Bečov nad Teplou

32 km
Krásný Dvůr zámek

6 km
Lázně Jáchymov

T.G.Masaryka 415, Jachymov; Lázně Jachymov; Léčba radonovou vodou. Léčebné a relaxační lázně, wellness.

32 km
Aquasvět Chomutov

Chomutov; Mostecká 5887; Sportovní bazén, rekreační plavecký areál s bazénem nepravidelného tvaru s atrakcemi (divoká řeka, masážní trysky, houpací bazén, skluzavka, masážní sedací lavice a lehátka s bublinami, šplhací síť, vodní stěna, perlivý gejzír, vodní zvon, chrliče – vodopády, vodní dělo), whirlpool, dětské brouzdaliště se klouzačkou, dva tobogány, možnost občerstvení; otevřeno denně.

48 km
Aquapark Aquadrom Most

Topolová 801, 43401 Most; Aquadrom v současnosti představuje komplexní možnost relaxace a sportovního vyžití pro širokou veřejnost. Jeho přístup je bezbariérový a poskytuje i částečné služby z oblasti wellness. Na kryté bazénové hale jsou čtyři samostatné bazény. V letní sezóně má Aquadrom otevřen venkovní areál s třemi nerezovými bazény. Všechny tři venkovní bazény jsou samostatně ohřívané, ale teplota vody v nich záleží hlavně na počasí. Pohybuje se od 24 do 28°C. Součástí bazénů jsou atrakce: třídráhová skluzavka „Aquarena“, dětský vodní hrad, masážní lavice, houpací zaliv, vodní děla a dětské vodní atrakce a skluzavky.

35 km
Krytý bazén Sokolov

Sokolov, Husovy sady 1813; bazén, whirlpool, tobogán, dětský bazének, skluzavka, parní komora, sauna.

32 km
Koupaliště Krásný Dvůr

Krásný Dvůr; Letní koupaliště

37 km
Koupaliště Podbořany

Podbořany; Valovská 882; denně 10-20 (červen-září)

39 km
Koupaliště Žatec

Žatec, Bílý vrch; Letní koupaliště; Bazén, tobogán, dětský bazén, občerstvení.

9 km
Koupaliště Perštejn

Perštejn, Hlavní; Letní koupaliště Perštejn.

20 km
Koupaliště Kadaň

Kadaň, Na Průtahu 1855; Plavecký bazén, skokanský bazén, dětské brouzdaliště, hřiště a stánek s občerstvením.

34 km
Koupaliště Michal Sokolov

Sokolov, Jezerní 2156; Přírodní koupaliště s dlouhou písečnou pláží, díky které je vodní nádrž označována jako Sokolovské moře. K dispozici dětské brouzdaliště, vodní skluzavka, tobogán a mnoho vodních atrakcí, dětské hřiště, beachvolejbalové hřiště, tenisový kurt, minigolf, stolní tenis.

13 km
Aquapark Klášterec nad Ohří

Klášterec nad Ohří, U koupaliště 1; Plavecký bazén s vodními atrakcemi, tobogány, skluzavky, vířivka, občerstvení. V provozu květen-září (dle počasí).

11 km
Koupaliště Ostrov

Ostrov, Hlavní tř. 1221; Plavecký bazén, dětské brouzdaliště, tobogán, travnatá plocha ke slunění, hřiště na plážový volejbal, občerstvení.

22 km
Golf Resort Karlovy Vary

Pražská 219; 18 normovaných jamek

31 km
Zoopark Chomutov

Chomutov, Přemyslova 259; Otevřeno denně.

22 km
Rozhledna Diana Karlovy Vary

Rozhledna Diana, Karlovy Vary; Mohutná cihlová rozhledna doplněná krytým dřevěným ochozem

4 km
Klínovec

14 km
Ski areál Pernink

2 km
Skiareál Klínovec

37 km
Hrad Bečov nad Teplou

Hrad Bečov nad Teplou

21 km
Město Karlovy Vary

Lázeňské město Karlovy Vary

32 km
Krásný Dvůr golf

3 km
Boží Dar ski

34 km
Bublava ski

7 km
Jáchymov ski

35 km
Kraslice ski

48 km
Krytý bazén SPORTaS Litvínov

Litvínov, Ukrajinská 2051; Plavecký bazén, skokanská věž, parní kabiny. Otevřeno denně.

22 km
Bazén KV aréna Karlovy Vary

Západní 1812/73, Karlovy Vary; Krytý plavecký bazén, dětský bazén, tobogán, vířivka, masážní lavice a trysky; sauna. Venkovní plavecký bazén, dětský bazén a brouzdaliště se skluzavkou.

21 km
Koupaliště Areál Rolava Karlovy Vary

Karlovy Vary, Čankovská; Areál Rolava je místem pro sportovní vyžití a relaxaci. V oploceném areálu naleznete přírodní koupaliště s písečnými plážemi, in-line dráhu a několik dětských hřišť. Vstup zdarma, zákaz vstupu se psy.

30 km
Zřícenina hradu a rozhledna Hartenštejn

Bochov; Zřícenina hradu je přístupná celoročně, Karlovarská věž (rozhledna) jen od dubna do října.

21 km
Lázně Karlovy Vary

Lázně Karlovy Vary. Největší koncentrace léčivých pramenů na světě. Léčba, relax, wellness.

3 km
Krušné Hory krajina

Informace v souvislosti s šířením nemoci Covid-19

S platností od 3.12.2020 je krátkodobý pronájem nemovitostí povolen za dodržení dalších předmětných vládních nařízení.


Manuál pro krátkodobý pronájem chat a chalup v souvislosti s novými vládními nařízeními vyhlášenými dne 28.1.2021

Od 28.1.2021 dochází ke zpřísnění režimu ubytování s rodinou v rámci home office v hotelech či pensionech, které jsou považovány za ubytovací služby (poskytují další doprovodné služby, stravu, recepci, wellness, masáže, úklid a podobně).

Rádi bychom znovu podotkli, že krátkodobý pronájem soukromých nemovitostí (chat, chalup, rodinným domů, statků a dalších nevyjímaje) NESPADÁ pod ubytovací služby (povinnost dokládat dokument o pracovní cestě či pracovním účelu souvisejícím s ubytováním mají POUZE klienti hotelů, pensionů a jiných velkokapacitních ubytovacích zařízení operující v rámci "ubytovacích služeb", nikoliv klienti, kteří si pronajímají nemovitost od soukromého majitele).

Charakteristika krátkodobého pronájmu je pronájem nemovitosti "vcelku", bez jakýchkoliv doprovodných služeb a souvisí s faktem, že po dobu pronájmu klient pečuje o svěřenou nemovitost s péčí řádného hospodáře a po skončení doby pronájmu vrací nemovitost zpět majiteli.

Problematikou krátkodobého pronájmu a ubytování (ubytování nejsou ubytovací služby, na které se vládní nařízení vztahuje) je podobnost v účelu využití, nicméně se lze přiklonit k té či oné variantě a v obou případech má dotyčný pravdu.

Ubytování samo o sobě souvisí s rekreačními účely, poskytuje se často povlečení, úklid a další služby. Krátkodobý pronájem souvisí s pronájmem celé nemovitosti na předem smluvenou dobu, bez doprovodných služeb, klient se sám o nemovitost stará, provádí úklid a po skončení smluvené doby pronájmu jí vrací zpět pronajímateli.

Zde je možné vidět značnou podobnost a korelaci a ve své podstatě jsou obě varianty správně (ve všeobecných obchodních podmínkách uvádíme "Smlouva o zprostředkování ubytování", byť se jedná o "Smlouvu o zprostředkování pronájmu", jelikož pronajímané nemovitosti jsou bez dalších služeb, pouze pro lepší orientaci klienta zaměňujeme sousloví "krátkodobý pronájem" se slovem "ubytování" pro lepší pochopení klienta).

Velmi podstatným faktem je, že pokud si pronajímáte nemovitost, rozhodně tím neroste riziko šíření nákazy, není rozdíl v riziku šíření nákazy při pobytu rodiny v pronajaté nemovitosti oproti setrvání doma, zároveň určitá část ekonomiky (daně z pronájmu) zůstává v chodu a stát tak nepřijde o poslední možné příjmy v této značně omezené době. S tímto faktem souvisí i skutečnost, že majitelům soukromých nemovitostí NENÍ vyplácena žádná kompenzace za ušlý pronájem PRÁVĚ proto, že tato činnost nebyla omezena.

V brífinku po jednání vlády ze dne 28.1.2021 se řešily kontroly soukromých nemovitostí dozorčím orgánem (Česká obchodní inspekce a Policie ČR), kdy ČOI přiznala, že nemá pravomoc pro tuto kontrolu. Nicméně pan ministr Havlíček zmínil, že kontroly budou chodit v tandemu (1x kontrolor ČOI, 1x policista), druhým dechem však dodal, že jediná reálná hrozba postihu jsou kompenzace vyplácené ubytovatelům, o které by v případě ubytování klientů mohli přijít, toto se však opět týká POUZE velkokapacitních ubytovacích zařízení, nikoliv soukromých nemovitostí, kterým žádná podpora vyplácena NENÍ.

V případě kontroly dojde k legitimaci osob obývajících nemovitost (pokud některá z osob umožní vstup Policie ČR na soukromý pozemek, či do soukromé nemovitosti, bez tohoto souhlasu dozorčí orgán NEMÁ právo vstupu). V žádném případě nemůže dojít k pokutování osob, které si nemovitost pronajaly, jelikož pro toto neexistuje žádný právní rámec, stejně tak nemůže dojít ani k vyhoštění osob, ani k pokutování majitele, který nemovitost pronajal, opět z důvodu neexistence právního rámce.

Na dotaz novinářky po brífinku vlády ČR ze dne 28.1.2021 ohledně pronájmu chat a chalup, zda se toto smí odpověděl ministr Havlíček, že pokud si rodina pronajme chatu v rámci UBYTOVACÍ SLUŽBY (hotely, pensiony), toto možné není, pokud však má nájemní smlouvu, tak není problém.

Pokud chcete mít stoprocentní právní jistotu, rádi Vám k Vašemu pobytu připravíme nájemní smlouvu mezi Vámi a majitelem objektu, kterou si sebou vezměte a na místě ji s majitelem podepište, každý si necháte 1 kopii pro případnou kontrolu (sám ministr zmínil, že kontroly budou, nicméně není možné kontrolovat všechny, ale pouze nějaké minimální případy, vyšší riziko kontroly tedy nepředpokládáme).


FAQ (Často kladené otázky, jak postupovat)

1) Pokud má pronajímatel zájem nemovitost pronajmout, stejně jako má zájem klient si ji pronajmout, pak naším zájmem je tuto skutečnost zprostředkovat.

2) Mám zaplacený pobyt a je nás vyšší počet osob (více rodin)?

Počet osob v pronajímané nemovitosti je vždy na zodpovědnosti klienta, stejně jako například pokud si pozvete více lidí k sobě domů. My tuto skutečnost nekontrolujeme, jelikož pro toto nemáme žádný dostupný mechanismus. Pokud chcete pobyt zrušit, budeme kontaktovat pronajímatele a pokusíme se vyřešit individuální zrušení pobytu s pokrytím nezbytně nutných nákladů vzniklých s rezervací.

3) Mám zaplacený pobyt a jsme skupina osob v rámci jedné rodiny?

Pak není žádný problém s realizací pobytu, jelikož toto neodporuje žádnému vládnímu nařízení. V případě zájmu Vám dodatečně vystavíme nájemní smlouvu o krátkodobém pronájmu, kterou si sebou vezmete na cestu a společně ji na místě s pronajímatelem podepíšete (slouží pouze pro případ eventuelní kontroly a pouze pro případ, že se rozhodnete Policii ČR vpustit na soukromý pozemek či do soukromé nemovitosti).

4) Mám strach z kontroly nemovitosti dozorčím orgánem ČR, co mi hrozí?

Policie ČR nemá bez svolení nájemce právo vstupu na soukromý pozemek. Za pronájem nemovitosti nelze klientovi ani majiteli objektu udělit žádnou pokutu, jelikož na toto neexistuje žádný zákon. Klient nemůže být ze stejného důvodu z nemovitosti vyhoštěn. Majiteli zařízení poskytujícího ubytovací služby (hotel, pension, jiné velkokapacitní zařízení) v případě porušení vládního nařízení ve smyslu ubytování osob hrozí ztráta příspěvku ze státního programu. Toto se netýká majitelů soukromých nemovitostí, ty na žádné kompenzace za zrušený pronájem nárok NEMAJÍ, neměli a mít nebudou.

5) Mám nárok na vrácení peněz, pokud jsem chtěl jet na chalupu s více rodinami a pobyt zruším?

My společně s pronajímatelem garantujeme standard nemovitosti, který popisujeme, včetně příslušného počtu ložnic a lůžek, garantujeme, že nemovitost bude dostupná pro daný počet osob, který je uveden v nabídce. Pokud však došlo k omezení počtu osob v pronajímané nemovitosti a Vy jste původně objednávali pro větší skupinu osob, souvisí omezení přímo s vládní vyhláškou, nikoliv s námi, jelikož nejsme jeho autorem, tudíž nejsme povinni peníze vracet, eventuelní náhradu je nutné nárokovat na autorovi omezení, tedy vládě ČR. To však neznamená, že se společně s pronajímatelem nepokusíme najít vhodné řešení, uspokojivé pro všechny strany tak, aby z toho žádná nevyšla významně poškozená, byť nám ani pronajímatelům nenáleží žádná kompenzace a tedy jakoukoliv související ztrátu bereme na sebe v rámci lidské solidarity.


Morální okénko na závěr

Nesouhlasíme s vládními nařízeními, která jsou dle nás velmi chaotická, často nelogická, nejsou podložena žádnými matematickými důkazy (na co si platíme z našich daní vládu odborníků, kteří nic nedělají) a již jsme se jako národ mohli opakovaně přesvědčit, že ani po roce se vláda nenaučila s lidmi rozumně komunikovat.

Hájíme práva slušných majitelů nemovitostí, které pronájem často živí, stejně jako klientů, kteří si chtějí odpočinout a zejména díky změně prostředí a procházkám v přírodě je toto jeden z posledních způsobů, jak v dnešní době předejít depresím, psychickému stresu a dalším negativům spojeným s koronavirem.

Vláda by si měla uvědomit, že v rámci současných opatření k šíření nemoci nejvíce dochází v rámci setkávání se rodin "doma", i odborníci však přiznali, že toto reálně nelze kontrolovat ani vymáhat, tedy k šíření bude docházet i nadále, jelikož člověk je od přírody tvor společenský a nejsme schopni po dobu měsíců i let žít v totální izolaci/odloučení, toto po nás nikdo nemůže vyžadovat, mnoho seniorů veřejně přiznalo, že pokud se v současné době pokročilého věku nemohou alespoň vidět s rodinnou a mají z toho plynoucí psychické problémy, jaký má pak život smysl. Navzdory tomu vláda hledá viníky a bere si jako rukojmí hotely a pensiony, jakože ani ty nejsou zejména v dnešní době omezené mobility a pohostinství významným zdrojem nákazy.

Při pronájmu soukromé nemovitosti se majitel setká s klientem pouze dvakrát při předání, a to na velmi omezenou dobu. Riziko nákazy tedy rozhodně není vyšší, než při setkání se například s prodavačkou v obchodě, kde se ve frontě u kasy setká řádově více lidí.

Veškerá činnost související s pronájmem soukromých nemovitostí je tedy značným přínosem jak pro majitele objektu, tak pro klienta, nevzniká zde významné epidemiologické riziko a dokud alespoň z tohoto sektoru ekonomiky plynou státu nějaké daně, pak tuto činnost budeme jakkoliv podporovat.